Статті про ламінат

З яким запасом купувати ламінат

Перед тим, як купити ламінат, необхідно максимально точно розрахувати необхідну кількість матеріалу – і взяти злегка більше, ніж необхідний мінімум. Як і всякий матеріал, ламінат краще купувати з деяким запасом. При будь-якому способі укладання частину дощок доведеться підрізати, тому якийсь відсоток неминуче йде у відходи. Радує, що саме для ламінату цей відсоток дуже незначний, але все ж він присутній.

Купуйте ламінат з запасом від 5%

Придбати відразу необхідну кількість матеріалу, щоб потім не довелося докуповувати, дуже важливо. Хоча в партіях ламінату з однієї колекції колірного різнобою немає, але якщо ви відразу не купите необхідне число упаковок, до моменту вашого повторного приходу в магазин їх може і не виявитися в продажу. Особливо, якщо ви вибрали одну з популярних колекцій. Звичайно, можна залишити замовлення і докупити трохи пізніше, але навіщо вам зайва затримка в процесі ремонту?

Існує стандартна рекомендація, яку при покупці ламінату дають всі майстри-укладальники – купуйте із запасом 5%.

Площу кімнати обчислюємо за стандартною формулою “Площа дорівнює добутку довжини на ширину”. Площа панелей завжди вказана виробником на упаковці. Найчастіше площа дощок з однієї упаковки складе 1,6-2 кв метра.

Тоді площа ламінату, який вам необхідно купити, вважається такою: Площа ламінату = Площа приміщення + 5%.

Підрахувати, скільки упаковок потрібно, зможе будь-хто. Врахуйте, що в нашому салоні матеріал продається не тільки упаковками, а й квадратними метрами.

При монтажі ламінату в звичайній прямокутній кімнаті проблем зазвичай не виникає. Якщо планується звичайний спосіб укладання – панелі укладаються поперек або уздовж довжини кімнати – то запас може бути мінімальний. Досить 5% і навіть 3% по площі (за умови, що укладати буде майстер).

Якщо ви вибираєте більш складний малюнок укладання, то запас повинен бути більше. З досвіду професійних монтажників – буде необхідний запас в 12-15%, якщо планується укладання по діагоналі. Це цікавий спосіб, який виграшно виглядає як в просторих, так і вузьких кімнатах, але більш витратний в сенсі кількості матеріалу (доведеться підрізати більшу кількість панелей).

Якщо приміщення має складну геометричну форму, екери, напівкруглі ніші і т.п., то запас повинен складати мінімум 15-17%. Це через те, що доведеться розрізати велику кількість панелей, щоб викласти всі складні ділянки.

І ще одна практична порада – не пошкодуйте, купіть на одну упаковку панелей більше. Саме цей запас вбереже вас від несподіваних проблем з монтажем. Особливо він важливий, якщо ви збираєтеся укладати дошки самостійно. Незважаючи на те, що хороший ламінат дуже просто монтувати, при відсутності досвіду помилок наробити дуже просто. Можна невірно відміряти довжину панелі, криво відпиляти і т.п. Дошки з запасної упаковки в подібному випадку вас виручать.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *