Статті про ламінат

Яку підлогу вибрати в дитячу кімнату

Потрібно вибрати підлогу в дитячу кімнату? Ось стаття з чіткими плюсами і мінусами кожного типу підлогового покриття. Ми постараємося розповісти про підлогові матеріали, які можна і потрібно використовувати в дитячих кімнатах, щоб спростити вам завдання по реалізації ремонту в ній.

Основні вимоги до матеріалів

Перед вибором, а тим більше покупкою матеріалів для дитячої кімнати, необхідно визначитися із завданнями, які такі покриття будуть виконувати і особливими вимогами до них.

Серед ключових особливостей і завдань:

 • екологічність
 • міцність до механічного впливу
 • вологостійкість
 • зносостійкість
 • безпека для дитини
 • простота прибирання
 • довговічність
 • можливість ремонту і заміни

Що стосується екологічності, то склад матеріалу повинен бути абсолютно безпечний для «допитливого» мешканця, він не повинен виділяти ніяких речовин, тим більше токсичних. Тому для обробки спальні для дитини краще вибирати натуральні матеріали.

Дитина в процесі ігор може робити спроби пошкодити поверхню матеріалу (удари, укуси, подряпини). Тому варто подбати, щоб обрана продукція була стійка до таких дій. Крім того матеріал не повинен боятися води, звичайно, йому не обов’язково мати високу вологостійкість, як в продукції для ванної або кухні, але він і не повинен деформуватися від найменшого попадання води.

Зносостійкість особливо доречна в питаннях вибору підлогового покриття, так як діти люблять активно пересуватися по підлозі.

Звичайно ж, важлива безпека. Наприклад, падіння на підлогу в дитячій кімнаті не повинно прирівнюватися до падіння на асфальт, тому такі матеріали повинні бути відносно м’якими, не слизькими і без небезпечних виступів і стиків.
Покриття підлоги повинні бути готові до того, що малюк з легкістю може їх забруднити. Тому догляд за такими матеріалами має бути максимально простим, щоб будь-які забруднення видалялися без зайвих зусиль і без наслідків для зовнішнього вигляду матеріалів.

Довговічність служби важлива, адже ремонт в дитячій кімнаті – це дискомфорт, як для її жителя, так і для батьків, тому варто вибирати поверхні таким чином, щоб вони прослужили мінімум той період, на який ви розраховуєте.

Продовжити термін служби ремонту можуть матеріали, які можна замінювати лише на пошкоджених ділянках, тобто, якщо якийсь елемент дизайну пошкоджений, то необов’язково замінювати всю підлогу, а досить провести локальний ремонт і замінити невеликий шматок матеріалу на новий.

На цьому список вимог до оздоблювальних матеріалів для дитячої кімнати не вичерпується.

Варіанти

Масивна дошка – класичний вибір для дитячої кімнати, адже цей матеріал повністю складається з цільного дерева, тому екологічний і безпечний. До того ж, масив вважається одним з найбільш довговічних, адже навіть при дрібних пошкодженнях може шліфуватися повторно кілька разів і прослужити не один десяток років. Догляд за такою підлогою мінімальний – вологе протирання. Поверх масивної дошки можна класти килимові покриття.

В такому матеріалі, як цільне дерево, не заведуться шкідливі мікроорганізми і цвіль. Але все ж це покриття має свій вагомий недолік – вартість, адже цільне дерево – одна з найдорожчих поверхонь, та й до того ж укладати масив можна лише на ідеально рівну поверхню, підготовлену саме до укладання такої дошки.

Нижчою за вартістю є паркетна дошка, але при цьому цей матеріал зберігає кращі характеристики попереднього варіанту. Це теж цілком натуральна поверхня, яка прослужить вам і вашій дитині багато років.

При цьому ви можете не сумніватися в безпеці і екологічності такого підлогового покриття. А зовнішній вигляд класичної деревної текстури легко впишеться навіть в «казковий дизайн» дитячої.

Ламінат – недорогий варіант і альтернатива двом вище перерахованим варіантам. Це покриття має високу зносостійкість, практичне і безпечне для дитячої кімнати, має багато вологостійких варіантів.

Ламінат Camsan

Ламінат добре поєднується з системою «теплих підлог», тому, вибравши цей варіант, ви можете забезпечити дитині постійну теплоту, навіть в суворі зими.

Пробкова підлога – хороший варіант саме для дитячої кімнати, адже пробка володіє унікальними ортопедичними властивостями, тому перші кроки малюка і ходіння босоніж по такій підлозі будуть дуже корисні. Пробка м’яка, тому падати або сидіти на ній комфортно. Таке покриття вважається хорошою теплоізоляцією, тому підлога, навіть без спеціального підігріву, завжди буде зберігати комфортний температурний режим. Прибирання теж не складе особливих труднощів. Форми випуску коркової підлоги бувають різними: це можуть бути цільні полотна кори, а може бути пресована крихта в рулонах або плитах. Зручність плит і дощок з пробки в тому, що ділянки можна замінювати або міняти місцями, що сприяє продовженню терміну життя поверхні.
Але для підлоги в дитячій кімнаті можна використовувати не тільки натуральні матеріали, адже існує зручна і практична, а головне – безпечна, альтернатива. Йдеться про SPC-підлогу, яка відмінно підійде для дитячої кімнати.

Водостійкий композитний SPC ламінат Everest E2

Адже такий матеріал:

 • абсолютно не ковзає
 • пружний
 • екологічний
 • безпечний
 • не боїться вологи
 • стійкий до механічних впливів
 • не стирається

Ще однією важливою перевагою цього матеріалу є візуальна складова, адже можна втілити будь-які дизайнерські рішення.

Ми розповіли вам про різні види підлогових покриттів, які можна використовувати в дитячій кімнаті, не боячись про безпеку малюка. Ми сподіваємося, що, завдяки отриманій інформації, ви легко зможете зробити вдалий вибір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *