Статті про ламінат

Як вирівняти підлогу перед укладанням ламінату

Важливим фактором, що впливає на термін служби ламінату і його декоративні характеристики, є підготовка базової поверхні, на яку будуть монтуватися ламелі. Якщо дефекти основи серйозні, то ламелі при інтенсивній експлуатації можуть просто проломитися. Міцна і рівна основа вимагає дрібних доопрацювань. При серйозних проблемах базової поверхні знадобляться масштабні ремонтні заходи. У цій статті ми детально зупинимося на способах вирівнювання підлог різних типів під укладку ламінату.

Що трапиться, якщо ламінат укласти на непідготовлену основу?

Ламінатні плити не усувають нерівності базової підлоги, тому вона повинна бути міцною, твердою і рівною. інакше:

 • Ламелі в місцях пустот в базовій поверхні згинаються під вагою меблів, побутової техніки, при ходьбі. Згодом в цьому місці вони можуть розтріскатися.
 • Шви між панелями поступово розходяться, туди потрапляє волога, пил, бруд.
 • Замкова система розхитується і поступово втрачає якість.
 • Під час ходьби покриття скрипить.

Увага! Допустимими є відхилення від горизонтальної поверхні, що не перевищують 2 мм.

Як своїми руками правильно вирівняти бетонну підлогу під ламінат?

Укладання ламінату на бетонну підлогу багатоповерхового будинку не становить великих труднощів. Залізобетонна плита перекриття не має особливих дефектів поверхні і ухилу до одного з кутів.

Шліфування

Шліфування є сухим способом вирівнювання підлоги під ламінат. Його перевага – відсутність мокрих процесів, недолік – велика кількість пилу, що вимагає застосування окулярів і респіратора. Цей спосіб застосовують для зрізання горбів висотою до 5 мм та інших невеликих дефектів. Він не підходить для поверхонь з відшаровуваннями і заглибленнями. Для цієї операції призначені шліфувальні машини побутового та професійного класу. Побутові моделі компактні, невеликої потужності і продуктивності. Їх використовують для обробки малих площ. У професійних агрегатах передбачений власний пилосос або можливість його зовнішнього під’єднання, що вирішує проблему пилоутворення.

Увага! «Болгарка» – не найбільш вдала альтернатива шліфувальній машині. За допомогою цього інструменту дуже важко якісно вирівняти основу.

Ремонт цементно-піщаними сумішами

Суміші для цементно-піщаної стяжки можна придбати в будівельному магазині, розфасованими в мішки, або виготовити самостійно. Стяжка з ЦПС застосовується для ліквідації серйозних проблем – вибоїн і тріщин. Вона має низькі теплоізоляційні і звукоізоляційні характеристики. Якщо для того, щоб вирівняти підлогу, застосовуються ЦПС, під ламінат укладають підкладку з хорошими теплоізоляційними властивостями.

Застосування цементно-піщаної стяжки відноситься до мокрих процесів. Його основні етапи:

 • Бетонну основу повністю очищають від старого фінішного шару, плями фарби знімають розчинниками.
 • Великі напливи видаляють, а дрібні, що не перевищують товщину стяжки, можна не чіпати.
 • Тріщини і вибоїни заповнюють цементно-піщаним розчином.
 • Бетонну поверхню обробляють ґрунтами.
 • Визначають висоту стяжки, роблять позначки на стінах. На підлогу укладають рейки, які служать маяками при заливці розчину, фіксують їх робочим розчином.
  Якщо розчин виготовляється із заводської сухої суміші, то на місці проведення робіт засіб розчиняється водою і перемішується міксером до однорідної консистенції. Розчин залишають на кілька хвилин, а потім перемішують ще раз. При самостійному виготовленні суміші з портландцементу марки М400 на 3 вагових частини чистого просіяного піску беруть 1 частину в’яжучого.
 • Розчин виливають на підлогу і розрівнюють за орієнтацією на маяки.
 • Після схоплювання стяжки з ЦПС рейки демонтують, заповнюючи порожнечі розчином.

Ремонтні суміші

Для ліквідації тріщин, виїмок, локальних заглиблень можна використовувати спеціальні суміші, звані ремонтними. Їх основа – цементно-гіпсові в’яжучі, готові пасти, полімерні компаунди. Основна відмінність цих матеріалів – швидкий період застигання, який займає (відповідно до інструкції) від 1 години до трьох діб. Тому ремонтні суміші застосовують тільки для обробки малих площ.

Самовирівнюючі суміші

За допомогою цих сумішей здійснюють остаточні роботи з вирівнювання. Серйозні дефекти за допомогою таких сумішей ліквідувати неможливо.

Технологія фінішного вирівнювання підлоги під ламінат своїми руками:

 • Самовирівнюючі суміші готують із заводських сухих засобів, розбавляючи їх водою, взятою в кількості, яка вказується в інструкції.
 • Суміш перемішується міксером до однорідної консистенції.
 • Підготовлену поверхню заливають смугами приготованого розчину.
 • По суміші проходять зубчастим валиком для видалення повітряних бульбашок.

Суміші застигають приблизно через годину після заливки, але подальші роботи по оформленню поверхні підлоги – не раніше, ніж через 72 години.

Увага! Температура суміші і повітря в кімнаті повинні бути не нижче + 10 ° C. Протяги і температурні перепади на час твердіння матеріалу виключені. В одному приміщенні всі роботи необхідно закінчити за один день.

Вирівнювання підлоги під ламінат сухими стяжками

Сухі стяжки виготовляють з листових матеріалів – фанери, гіпсоволокнистих, скломагнезітних листів, ОСП. Листи монтують на тверду основу (чорнову бетонну підлогу) або каркасну.

Укладання на каркас

На бетонну основу укладають дерев’яні бруси або сталеві профілі. У вікна між профілями для підвищення теплоізоляційних характеристик засипають керамзитові гранули. Це легкий сипучий матеріал з хорошими звуко- і теплоізоляційними властивостями. Він пожежобезпечний, не схильний до гниття і пошкодження гризунами. Поверх каркаса і гранул застеляють поліетиленову плівку, а на неї укладають ГВЛ, фанеру, ДСП з кріпленням до каркаса цвяхами.

Жорсткий монтаж на бетон

Одним з найбільш простих і швидких варіантів, як вирівняти підлогу під ламінат в квартирі або приватному будинку, є укладання листових матеріалів безпосередньо на бетон з фіксацією «рідкими цвяхами» або полімерами. Товщина настилу під ламіновані ламелі – 12-24 мм.

Як вирівняти дерев’яну підлогу під укладку ламінату?

Якщо планується класти ламіновані панелі на дерев’яну підлогу, то необхідно обстежити кожну дошку на предмет гнильних процесів, нерівностей та інших недоліків. Всі дошки повинні бути міцними, щільно прилягати одна до одної, утворювати рівну поверхню. Несуттєвими вважаються перепади висот до 3 мм. Якщо необхідно, то окремі дошки замінюють.  Цвяхи, що стирчать, видаляють або вбивають в дерево. Підготовка дерев’яного базового шару включає його обробку антисептичними засобами. Дефекти дерев’яної підлоги виправляють одним із запропонованих нижче способів.

Циклювання

Для цього методу знадобиться шліфувальна машина. З її допомогою з дощатого настилу видаляються виступи та інші дефекти. Циклювання – ефективна, але складна у виконанні технологія вирівнювання.

Шпаклівка

Для заповнення поглиблень, відколів, тріщин, зазорів між дошками та інших невеликих дефектів використовуються ремонтні шпаклівочні засоби і герметики. Вирівнювати з їх допомогою саму поверхню не рекомендується через недовговічність такого шару.

Збірна суха стяжка з листових матеріалів

Вирівнювання дерев’яної підлоги за допомогою листових матеріалів здійснюється за тими ж принципами, що і вирівнювання бетонної основи, – жорстким кріпленням і на каркас.

Всі перераховані способи дозволяють створити рівну, тверду і міцну основу для укладання ламінатних панелей, яка забезпечить всі умови для їх тривалої експлуатації і збереження гарного зовнішнього вигляду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *