Статті про ламінат

Як вибрати якісний ламінат

Ось дієві способи, щоб вибрати якісний ламінат. Пропонуємо визначити його якість самостійно.

Запах ламінату

Перший спосіб, як перевірити якість ламінату – це перевірити ламінат на запах. Якісний ламінат буде класу Е1, а значить, він практично не буде пахнути.

Вологостійкість ламінату

Другий спосіб, як визначити якість  – це перевірити вологостійкість ламінату. Ламінат 32 або 33 класу характеризується не тільки стираністю, але і вологостійкістю. У цих класів вона однакова і повинна бути не більше 18%.

Як вибрати вологостійкий ламінат? Для цього треба невеликий шматок ламінату покласти на 8 годин в воду кімнатної температури. За цей проміжок часу він повинен набрякнути не більше, ніж на 18%. Тобто якщо товщина ламінату 8 мм, то після “зволоження” товщина повинна бути не більше 9,5 мм. Як показує практика, неякісний ламінат розбухає навіть на 30-40%, а то і більше. У підсумку, якщо ламінат розбухне більше зазначених параметрів, то всі інші характеристики можна сміливо ставити під сумнів!

Ціна ламінату

Третій спосіб, як вибрати найкращий ламінат – це звернути увагу на його вартість. Не буває дешевим якісний ламінат 33 класу.

Повторюваність малюнка

Четвертий спосіб, як вибрати якісний ламінат – це перевірити повторюваність малюнка ламінату. Всі виробники ламінованих покриттів намагаються домогтися, щоб ламінат, що імітує дерев’яну мостину, максимально був на неї схожий. А як відомо, кожна дощечка дерев’яного покриття має свій індивідуальний малюнок. Тому будь-який поважаючий себе виробник ламінованих покриттів намагається зробити якнайбільше дощечок ламінату з різним малюнком, і мінімумом є повторюваність дощок 1: 6. Тобто якщо після розтину 4 пачок виявиться, що дощок з різними малюнками під дерево менше 6, то це означає, що виробник вирішив максимально заощадити. А якщо він економить навіть на цьому, то навряд чи він не став економити на більш суттєвих характеристиках, які і перевірити складніше.

Які показники ламінату важливі для квартири

Для квартири більш важливий такий параметр, як ступінь стійкості ламінату до подряпин. Наприклад, на якісному ламінаті 32 класу залишається подряпин значно менше.

А все тому, що хороший ламінат 32 класу має в захисному шарі велику порцію добавок корунду.

Також не варто ігнорувати вініловий ламінат, який набирає все більшої популярності. Ще його називають кварц-вініловою плиткою або плиткою ПВХ.

Який клас ламінату кращий?

На сьогоднішній день на ринку підлогових покриттів зустрічаються 31, 32, 33 і 34 класи ламінату за ступенем зносостійкості. Той, хто коли-небудь купував ламінат, чув, що 31 клас експлуатується в приміщеннях з дуже низькою прохідністю, 32 клас – з прохідністю вище, наприклад, в квартирі, а ламінат 33 класу і ламінат 34 класу – в комерційних приміщеннях.

Більш детальніше описано в статті про класи ламінату.

Конструкція ламінату

  • 1 шар – міцний прозорий шар, що захищає фотографію від стирання;
  • 2 шар – фотографія;
  • 3 шар – HDF-плита;
  • 4 шар – стабілізуючий шар.

Одним з найважливіших елементів ламінату є його основа – HDF-плита, на якій вирізаються замки, і на яку наносять фотографію з меламіну захисним шаром. Саме HDF-плита становить левову частку від усієї вартості ламінату. Чим вище щільність HDF-плити, тим менше така дошка боїться вологи, тим у неї міцніші і довговічніші замки. Саме якість HDF-плити попереджає появу щілин при експлуатації.
Товщина HDF-плити для ламінату буває найчастіше від 7мм до 12мм. Приклад: ламінат товщиною 12 мм 33 класу.

Також дуже важливий показник – геометрія плити. Чим вона точніша, тим легше буде укласти ламінат, і тим довше не будуть з’являтися щілини.

Все це значно впливає на вартість. Ось чому в магазині можна помітити значне розходження цін між марками ламінату одного класу.

Сподіваємося, тепер Вам буде не складно вибрати якісний ламінат.

Запитання – Відповіді

Як визначити, який ламінат мені потрібен?

Спочатку Вам потрібно визначитися, де Ви хочете покласти ламінат – у спальні, в готелі, в офісі? Від цього залежать вимоги до навантаження. Є 3 класи: 31 для слабкого використання (наприклад, спальня), 32 для звичайного використання (наприклад, вітальня, приймальня офісу), 33 для інтенсивного використання (наприклад, спортзал). Ці класи вказані на упаковці.

Якою має бути основа під ламінат

Основа під ламінат має відповідати вимогам, вказаним в інструкціях виробника ламінованого покриття. У якості основи для ламінату підходять мінеральні основи (наприклад, безшовна підлога, бетон, асфальт), конструкції з деревно-стружкових плит і дерев’яна підлога.

Чи можна укладати ламінат в ванній кімнаті

Звичайний ламінат не можна укладати у ванній. Для цього існує водостійкий ламінат.

Чи можна стелити ламінат по ковроліну

Ковролін повинен бути видалений перед укладкою ламінату. Інакше при ходьбі ламінат буде пружинити, а в швах буде виникати сильне тертя і тиск. Це зіпсує з’єднання “шип-паз” і призведе до появи щілин. Ковролін потрібно видалити і з гігієнічних причин (пліснява, запах). Основа повинна бути абсолютно рівною, сухою, здатною нести навантаження, чистою і твердою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *