Статті про ламінат

Як вибрати ламінат для кухні

Щоб вибрати ламінат для кухні, потрібно прийняти до уваги, що підлога на кухні піддається найбільшим навантаженням, тому що:

  • Її часто доводиться мити, в тому числі із застосуванням хімічних засобів;
  • Вона піддається впливу води, парів, жирів;
  • На підлогу в кухні можуть проливатися різні рідини, в тому числі гарячі;
  • Там стоять важкі меблі, деякі частини яких висуваються.

Вибір ламінату для кухні – серйозна справа. На що ж треба звернути увагу, купуючи ламінат для кухні?

Клас зносостійкості

Оскільки підлога на кухні піддається різним навантаженням, клас зносостійкості ламінату не може бути менше 32-го, інакше покриття через деякий час доведеться міняти. Якщо ви не любитель робити ремонти, і кухня – найбільш відвідуване місце у вашій квартирі, тоді можна придбати панелі навіть 33 класу. Подібний клас менше боїться подряпин і стирання. Зарубіжні імениті виробники виготовляють спеціальний ламінат для кухні, він відрізняється формою і властивостями. Його легко відрізнити від будь-якого іншого навіть за зовнішнім виглядом.

Товщина ламелей

Використовувати тонкі панелі для кухні недоцільно, оскільки вони при експлуатації будуть деформуватися. Їх товщина для кухні не повинна бути менше 8 мм, тоді підлога буде непогано тримати воду і не буде проминатися під вагою меблів.

Водостійкий ламінат

Для експлуатації в подібних приміщеннях створені спеціальні види ламінату:

  • Вологостійкий – спокійно витримує попадання бризок, крапель і невеликі калюжі, але при масованому попаданні води він «здається» і приходить в непридатність. Рекомендація – обробка стиків при укладанні спеціальним восковим герметиком.
  • Водостійкий ламінат SPC- ще більш підходящий варіант. Він може витримати вплив вологи більше шести годин, пролитих рідин, в тому числі і гарячих, його можна стелити навіть у ванній. При правильній установці з гідроізоляцією – це ідеальний варіант для подібних приміщень.

При проведенні монтажу ламелей з замковим з’єднанням, всі місця стиків обробляються спеціальним водовідштовхувальним складом. Перевагу краще віддати замкам типу Click – вони мають більшу міцність. Така підлога при експлуатації зносостійкіша і не почне скрипіти. Якщо ви купуєте спеціальне покриття для кухні від хорошого виробника, можна стики не обробляти.

Дизайн

Ламінат на кухні

Для кухонних приміщень випускається забарвлення «під плитку». На відміну від справжньої плитки, ця підлога тепла і по ній можна ходити босоніж. Зустрічаються варіанти, зроблені під мармур, камінь або крихту. Всі вони прекрасно виглядають в дизайні кухні. Найчастіше такий ламінат має навіть форму плитки, квадратну або у вигляді невеликих дощок. І звичайно ж, не менш виграшно виглядатиме ламінат з класичним малюнком під дерево.

 

Підведемо підсумки

Ламінат для кухні повинен бути:

  • міцним;
  • зносостійким;
  • стійким до вологи;
  • красивим.

Прикладом може служити ламінат Everest. Він відмінно підійде по всіх параметрах для укладання на кухню. Він зносостійкий, водостійкий, не боїться стирання і просто красивий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *