Статті про ламінат

Як покласти ламінат на нерівну підлогу

Зміст:

    1. Чи можна укладати ламінат на нерівну підлогу
    2. Правила вирівнювання бетонної підлоги
    3. Правила вирівнювання дерев’яної підлоги

Чомусь багато хто вважає, що оскільки ламінат – покриття переважно бюджетне, то і монтувати його можна «як доведеться». Тобто нічого страшного, якщо укласти ламінат на нерівну підлогу або проігнорувати якісь вимоги в процесі монтажу. Щоб ламінована підлога дійсно була якісною, необхідно дотримуватися ряду простих правил. В першу чергу потрібно з відповідальністю поставитися до вибору ламінату – не варто купувати занадто дешевий, особливо якщо планується його укладання в приміщенні з підвищеною вологістю і прохідністю. Будь-який ламінат, хоч китайський, хоч брендовий, повинен пройти процедуру акліматизації. Для цього його слід помістити в приміщення в горизонтальному положенні, де планується виконання робіт, на термін близько двох-трьох діб. За цей час геометричні форми панелей стабілізуються в залежності від конкретних мікрокліматичних умов.

Чи можна укладати ламінат на нерівну підлогу

З підготовкою розібралися, тепер перейдемо безпосередньо до того, чи можна покласти ламінат на нерівну підлогу. Фахівці однозначно відповідають, що робити цього не можна. В обов’язковому порядку проводиться підготовка основи, тобто вирівнювання існуючої чорнової поверхні. Що буде, якщо проігнорувати цю вимогу? По-перше, в цьому випадку ні про який тривалий експлуатаційний період не може бути й мови. Ламінат, укладений клейовим способом, «протримається» на нерівній підлозі не більше року, а безклеєвий (замковий) ламінат – і того менше (близько двох місяців), тому що постійні навантаження на замкові з’єднання приведуть до їх розтріскування. І це не враховуючи постійні скрипи, які будуть супроводжувати буквально кожен крок мешканців.

Відповідно, правильний монтаж ламінату на нерівну поверхню обов’язково включає в себе не тільки вирівнювання чорнової підлоги, а й укладання підкладки в якості додаткового шумо- і теплоізоляційного шару.

Дехто вважає, що можна покласти на наявну підлогу ДСП, тим самим вирівнявши її. Однак деревно-стружкові плити (особливо низької якості) – не найкращий варіант для житлових приміщень, оскільки здатні при нагріванні виділяти в повітря формальдегідні пари. Ламінат найкраще укладати на ідеально рівну поверхню – тоді внутрішня напруга зібраного покриття буде мінімальною. Якщо перевести «ідеал» в цифри, то рекомендації будуть виглядати таким чином: не більше 2 мм перепаду по висоті на 1 погонний метр довжини.

Правила вирівнювання бетонної підлоги

Найчастіше нерівна підлога під ламінат – це стара бетонна стяжка. Спочатку таке покриття слід перевірити на рівність, а також визначити ступінь необхідного ремонту. Кращий спосіб вирівняти бетон – використовувати самовирівнюючі суміші.

Вирівнювання бетонної основи під ламінатУ разі, якщо перепади поверхні дуже великі, то можна провести операцію попереднього шліфування. Якщо ж основа потребує ремонту, тоді знадобляться спеціальні цементні засоби. Використовувати їх вигідно, оскільки ціна на них може в рази відрізнятися від самовирівнюючих (самонівелюючі – такі суміші рекомендують застосовувати в якості фінішних). Роботи з такими розчинами вимагають певних навичок, але процес вирівнювання проходить з мінімальними витратами. Потім слід витримати певний час (як правило, він зазначений на упаковці обраного вами засобу), щоб нова рівна стяжка набрала міцності. Після цього можна приступати до виконання стандартної технології укладання ламінованих панелей.

Правила вирівнювання дерев’яної підлоги

У типових сучасних квартирах найчастіше зустрічається саме бетон. А ось заміські і старі міські будівлі можуть «порадувати» такою екзотикою, як підлога з дерева. Зрозуміло, що ламінат на нерівну дерев’яну підлогу теж не вкладається без попередньої підготовки. В обов’язковому порядку оцінюється стан дерев’яної підлоги і проводиться її ремонт. Обов’язковому усуненню підлягають злами і вигини на дошках, великі щілини між дошками, здуття і скрип. Вирівнювання дерев’яної підлоги здійснюється шляхом її шліфування (після того, як всі розхитані дошки будуть надійно закріплені).

Вирівнювання дерев'яної підлоги під ламінатВирівняти дерев’яну підлогу можна і створенням другого, фанерного шару. Однак цим необхідності ремонту все одно не уникнути. До речі, в даному випадку теж можна використовувати вирівнюючі засоби на цементній або гіпсовій основі. Підібрати їх можна, дотримуючись рекомендацій виробника.

Що стосується безпосереднього укладання ламінату на нерівну підлогу, то укладка здійснюється після проведення всіх підготовчих робіт. Якісна і рівна поверхня-основа дозволить навіть приховати невеликі похибки непрофесійного укладання. Обов’язково використовується підкладка – вона потрібна як для дерева, так і для бетону. Якщо планується монтаж ламінату на нерівну підлогу в приміщеннях з підвищеною вологістю, то використовується ще й гідроізоляційний шар – він потрібен для того, щоб під ламінатом не накопичувався конденсат. Бетонну поверхню можна додатково загрунтувати.

Ламінат укладають по попередній розмітці – особливо ретельно вона повинна виконуватися по першому ряду. Залежно від фактури і забарвлення обраного матеріалу визначають розміщення ламінованих панелей відносно світла і спосіб їх розташування. Найбільш легкими в укладанні вважаються панелі з системою шип-паз. Дуже важливо залишати компенсаційний зазор між покриттям і стіною, оскільки замковий ламінат укладається плаваючим способом. Завершальним етапом робіт стає монтаж плінтусів і порогів на стиках з іншими покриттями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *