Рекомендації по підлозі

Як акліматизувати підлогу?

Перед укладкою нової підлоги є певні ключові кроки для забезпечення її довговічності. Як каже стара приказка: завжди готуйся до невдачі. Одним з ключових кроків є адаптація підлоги. Але що це таке? Чому адаптація дерев’яної підлоги настільки важлива і як це зробити ефективно?

Зміст:

  1. Що таке акліматизація?
  2. Як акліматизувати підлогу?
  3. Чому це важливо?
  4. Практичні поради

Що таке акліматизація?

Акліматизація підлоги – це процес кондиціонування підлоги для підготовки до вологи та температури в приміщенні після укладання. Різні типи підлог вимагають різних періодів акліматизації, і якщо цього не зробити, це може призвести до викривлення та тріщин.

Як акліматизувати підлогу?

Щоб акліматизувати підлогу, залиште коробки в кімнаті, в якій буде встановлена ​​підлога. Це дозволяє їй пристосовуватися до температури та рівня вологи в приміщенні. Залиште дошки в окремих коробках, складених одна на одну і відкрийте їх на кожному кінці, щоб повітря циркулювало крізь коробки. Різні типи підлог вимагають різних мінімальних періодів акліматизації:

Тип підлоги Мінімальний час для акліматизації
Масив дерева 72 години
Інженерна дошка 72 години
Ламінат 24 години
Вінілова підлога 24 години
SPC Не потребує акліматизації

Підлоги, такі як тверда та інженерна деревина, звичайно виготовляються з натуральних матеріалів. Отже, це робить їх більш сприйнятливими до пошкоджень від вологи або коливань температур. Хоча інженерна деревина має кілька шарів, вона виготовляється із справжньої деревини. В натуральній дерев’яній підлозі використано один шматок дерева для створення дошки.

Ламінат має серцевину з ДВП, дерева там менше, і саме тому йому потрібно менше часу для акліматизації.

Вінілова плитка (LVT) складається в більшій мірі з пластику, але на неї також можуть вплинути зміни температури. Тому для цього типу підлоги рекомендується мінімум 24 години.

Підлога SPC – це абсолютно новий тип, виготовлений із каменю (вапняку) та полівінілхлориду. Він практично не вимагає акліматизації.

SPC ламінат Everest E44

При акліматизації підлоги важливо, щоб температура та рівень вологості в приміщенні були такими, якими вони будуть в побуті.

Якщо підлога пристосується до середовища, яке відрізняється від повсякденного, наприклад, до встановлення та використання опалення або кондиціонера, це може завдати шкоди, оскільки підлогове покриття змінить розміри за нових рівнів температури.

Якщо у вашій кімнаті є котел або кондиціонер, переконайтеся, що вони працювали принаймні декілька днів, перш ніж ви адаптуєте підлогу. Якщо ви виконували будь-яку роботу в приміщенні, наприклад штукатурку, дайте їй повністю висохнути перед акліматизацією.

Коротше кажучи, приміщення повинно бути в межах 18-24 ° C, з відносним рівнем вологості 45-65%. Перш ніж встановлювати підлогу, її вологість не повинна перевищувати 8-12%.

Чому це так важливо?

Якщо не пристосувати підлогу, вона може деформуватися, тріснути, здутися або розколотися. Також у вас можуть залишитися непривабливі прогалини.

Це тому, що підлога природним чином розширюється і стискається. Це ще більше вірно для справжніх дерев’яних підлог, оскільки вони є натуральними продуктами, тому час їх акліматизації довший.

Кожне приміщення має свій рівень температури та вологості. Оскільки ваше підлогове покриття, ймовірно, зберігалося на великому складі, його вологість і температура значно відрізняється від вашого домашнього клімату.

Якщо ви відразу ж укладете підлогу, не даючи їй прижитися, вона буде розширюватися або стискатися внаслідок раптової зміни навколишнього середовища. Чим більша різниця, тим більше шкоди.

Практичні поради

Є кілька найкращих практик, яких слід дотримуватися при акліматизації підлоги:

  • Перш ніж пристосувати підлогу, переконайтесь, що середовище в приміщенні стабільне.
  • Якщо ваша підлога була доставлена в дощовий день і поглинула вологу, дайте додатковий час для акліматизації.
  • Переконайтеся, що у вашій кімнаті температура 18-24 ° C і вологість 45-65%.
  • Переконайтеся, що рівень вологості вашої підлоги становить 8-12%.
  • Завжди дотримуйтесь інструкцій виробника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *