Статті про ламінат

Водостійкий ламінат для кухні та ванної, чи реально це?

Багато сайтів та інтернет магазини при продажу ламінату вказують, що ламінат водостійкий. Але чи так це, і що таке водостійкість в вашому розумінні і в розумінні продавців?

Ми, покупці, хочемо вірити, що якщо наш новий красивий ламінат затопить сусід, то з ним нічого не буде. Це, на жаль, «рожеві окуляри».

Чи існує повністю водостійкий ламінат? Ні, немає такого продукту. Ламіновані панелі не стійкі до впливу води. Вийняток становить тільки варіант з композитного каменю “SPC”.

Ламінат, як і масивна дошка, паркетна дошка, штучний паркет, виготовлений на основі деревної сировини. При довгому впливі води деревні волокна цю вологу вбирають і розбухають. Тобто будь-яке підлогове покриття на основі дерева схильне до набухання.

Але, ламінат більш водостійкий, ніж будь-які інші покриття для підлоги з дерева. Чому? Відповідь проста – в ньому менший відсоток деревної сировини.

Основою для ламінату в даний час є HDF плита, тобто деревно-стружкові плити, створені на деревних волокнах і склеєні смолою. Як би не перешкоджала смола потраплянню вологи всередину, завжди залишаться «мости» з деревних волокон, які ви бачите на торці плити. Самим уразливим місцем у ламінату є його замок, виточений з допомогою фрезерного верстата. Причому загальна поверхня «небезпечних» місць тим більша, чим складніша конфігурація замку.

Чи є хоча б частково водостійкий ламінат?

Наприклад, ви хочете купити водостійкий ламінат для кухні або для ванни, але на кухні потрібна велика стійкість підлоги до води. Купити лінолеум – це банально, купити ламінат для кухні – виникає питання в доцільності.

Водостійкий ламінат для кухні купувати можна.

Водостійкий ламінат в розумінні продавців буває трьох типів.

1. Стандартна HDF панель щільністю від 900 кг / куб.м. До 3 годин впливу вводи без деформації панелі при висиханні.
2. HDF панель з великим об’ємом входження смоли. Такий ламінат ще називають Аква ламінатом. До 6 годин впливу води без деформації панелі.
3. Пластиковий PVC ламінат, де основа – не HDF плита, а пластик. Йому вода не страшна. Але, сучасні колекції пластикового ламінату ще не увійшли в постійний побут, і про їх експлуатаційній якості говорити ще рано.

Захистом від попадання води в панель служать:
1. Верхній смоляний шар (ламінат).
2. Смоляне просочення по всій панелі.
3. Нижній вологостійкий шар зі збільшеним вмістом смоли.
4. Обробка замків композицією на основі парафіну / воску.

Водостійкий ламінат найкраще купувати для передпокою і кухні

  1. Щоб правильно купити саме водостійкий ламінат для кухні, тераси, коридору, зверніть увагу на наступні параметри:
    Щільність панелі повинна бути не менше 900 кг / куб.м., Зазвичай це вказується в специфікації до продукції. Купуйте тільки 32 або 33 клас.
  2. Переконайтеся, що нижній шар панелі оброблений вологостійким шаром, на самій плиті або в специфікації до упаковки це теж вказується.
  3. Додатково у деяких виробників присутня воскова обробка замків. Це, наприклад, Classen.
  4. Купуйте для кухні ламінат без фаски. Менше стиків – менше крапель потрапить в щілини.

Як зробити все правильно?

Вода, напої, миючі засоби не страшні вологостійкій підлозі

  • Найголовніше правило! Беріть ламінат із запасом приблизно 5-10% на заміну зіпсованого.)))) Діє на 100%.
  • Обов’язково використовуйте не коркову, а ПВХ підкладку 3 мм, товстішу не потрібно. Пробка, також як і дерево, прекрасно вбирає і передає вологу.
  • Стики дощок обробіть герметиком. Або ж купіть в будь-якому будівельному магазині звичайний силіконовий герметик для вікон. Він дешевше.

Затопив сусід, що робити?

Прибрати килимки, які можуть накопичувати воду. Якщо встигли, зберіть всю воду. Влітку відкрийте вікна, щоб прискорити процес висихання підлоги. Ваше завдання – як можна швидше і якомога більше зібрати води з підлоги і щілин.

Якщо води багато і вона точно знаходиться під підлогою, зніміть, по можливості, дошки і дайте їм просохнути. Це робиться просто. Знімаєте плінтус. Виймаєте перший ряд дощок за допомогою будь-якого підручного інструменту, потім другий і т.д. Якщо частина дощок неприємно вразила, то їх міняєте на запасні. Якщо покоробилася вся підлога, то тут вже ви нічого не зможете зробити, вашому сусідові доведеться купувати вам новий ламінат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *