Статті про ламінат

Відмінність ламінату від паркетної дошки

Щоб зрозуміти, чи варто купувати ламінат, чи паркетну дошку, Вам необхідно розглянути всі достоїнства і недоліки кожного і порівняти їх зі своїми потребами. При цьому варто враховувати екологічність матеріалу і виробника. При будь-якому виборі компанія Doshka готова запропонувати Вам великий асортимент підлогових покриттів. Важливий момент, який об’єднує паркетну дошку і ламінат, це їх багатошаровість. Ламінат, як правило, складається з чотирьох і більше шарів матеріалу. Це декорація структури дерева або іншого матеріалу, прикріплена на деревну основу і покрита шаром захисної смоли. Паркетна дошка має три шари деревного шпону, де два основних виготовляються з недорогої сировини, а останній шар з деревини більш високої якості.

Зовнішній вигляд підлогового покриття

Найчастіше використовується декор ламінату «під дерево», малюнок якого ідентичний на кожній третій – десятій дошці. Це залежить від його вартості.

Так само буває ламінат інших фактур: камінь, плитка, мармур, яскраві рівні кольори.

Що стосується паркетної дошки, то її зовнішній вигляд абсолютно схожий зі структурою дерева, саме тому двох однакових дощок паркету не існує, як не буває двох однакових дерев.

Характеристики експлуатації

Ламінат є дуже практичним покриттям підлоги. Головною його перевагою завжди була підвищена стійкість до стирання. Є й мінуси використання, це статичність, гучність. Так само ламінат є холодною підлогою. Однак всі мінуси можна завжди перетворити на плюси, змонтувавши теплу підлогу, купивши антистатичний засіб і звукоізолюючу підкладку.

Паркетна дошка більш вибаглива, вона не терпить масивних меблів і грубого взуття. Паркетний лак легко дряпається, боїться перепадів температур. Сама дошка не виносить високої вологості в приміщенні. До основних переваг можна віднести високу шумоізоляцію, низьку статичність і тепловіддачу.

Догляд

Ламінат можна мити, однак використовувати хімічні засоби не рекомендується. Паркет же дуже боїться вологості, тому чистити його варто вологою ганчіркою без використання пару і механічних впливів.

Термін експлуатації

Незважаючи на синтетичне походження ламінату, фахівці компанії стверджують, що паркет все ж чемпіон по терміну служби і може експлуатуватися до 35 років при правильному догляді. Головний секрет в тому, що паркет можна шліфувати до 4 разів за весь термін служби, знімаючи невеликі зношені шари. Ламінат служитиме до 20 років. Термін експлуатації безпосередньо залежить від класу ламінату. Важливим фактором може бути якість догляду за ламінатом.

Ціна запитання

Вартість паркету значно вище, ніж у ламінату. Важливо розуміти, що є ламінат з високим класом міцності і він знаходиться в одній ціновій категорії з паркетом, але при цьому має ряд серйозних переваг. Тому з огляду на всі характеристики цих видів підлогових покриттів, не варто ставити вибір за вартістю. Необхідно враховувати ряд особливостей.

Якщо вивести все перераховане в коротку форму порівняння, вийде наступне:

  • ламінат повністю синтетичний, паркет з натурального дерева;
  • ламінату не страшні механічні дії, на відміну від паркетної дошки;
  • ламінат випускається у великій кількості дизайнерських рішень, в той час як паркет часто однаковий;
  • паркетна дошка може використовуватися до 35 років, у ламінату межа експлуатації 20 років;
  • паркет боїться вологості, ламінат високого класу може використовуватися навіть в кімнатах очікування автомийок;
  • паркет теплий, природний матеріал з низькою статичністю, ламінат ж навпаки синтетичний і холодний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *