Рекомендації по підлозі

Яка підлога краща в ванній кімнаті? Варіанти підлоги

Щоб обрати найкращу підлогу у ванну кімнату, потрібно зважати на те, що підлога для ванної вимагає особливої уваги. Вона повинна бути водо- та вологостійкою, не слизькою, теплою, і щоб вона прослужила не один рік.

Маючи все це на увазі, вам слід розглянути підлогу, яка може бути стійкою до розливу води, з герметичними стиками, щоб уникнути просочування,  а також міцною, щоб витримати регулярний рух.

Отже, яка найкраща підлога для ванної? Ось декілька найпопулярніших на сьогоднішній день варіантів підлоги для ванної кімнати.

Водонепроникна підлога  SPC

Основна тенденція щодо водонепроникних підлог в 2020 році – це підлога SPC, яка може надати ванній кімнаті вишуканого вигляду, та ще й за прийнятну ціну. У більшості випадків цей тип підлоги має красиві ефекти в стилі натуральної деревини та природного каменю, завдяки чому простір у ванній кімнаті виглядає елегантно та витончено.

Підлога SPC виготовляється з карбонату кальцію (70%) з додаванням ПВХ в якості сполучника. Прекрасно передає тепло, не слизька. Вона взагалі не містить частинок деревини, що робить її ідеальною водонепроникною підлогою.

SPC підлога м’яка і тепла на дотик, що робить її чудовим матеріалом для використання на підлозі ванної кімнати, на відміну від плитки, яка, природно, буде холоднішою. Це особливо ідеально для холодних зимових ранків. Завдяки замковій системі з’єднання SPC можна швидко встановити безпосередньо над наявною підлогою, що робить її використання простим та зручним.

ПОРАДА: Переконайтесь, що під час встановлення SPC у вас максимально рівна основа, оскільки така підлога – тонкий і гнучкий матеріал, тому якщо не класти її на рівну основу, це може скомпрометувати відкриті шви, дозволяючи просочуватися воді.

Керамічна або порцелянова плитка

Порцелянова плитка – королева підлоги у ванній кімнаті, оскільки вона є природно водонепроникною, економічно ефективною і досить стильною. Порцелянова плитка відрізняється розкішним фактурним виглядом і коштує зовсім недорого. Порцеляна є частиною загальної керамічної родини, але вона відрізняється тим, що має різну швидкість поглинання води. Плитка, яка має на 0,5% менше коефіцієнта поглинання, сертифікована як порцелянова, що робить її ідеальною для ванних кімнат та вологих приміщень, де вона буде безпосередньо контактувати з водою та вологою.

Завдяки величезній кількості доступної керамічної плитки легше створити та спроектувати саме ту підлогу, яку ви бажаєте. Самі плитки мають найрізноманітніші форми та розміри. І хоча плитка в своїй природі є холодною, система теплої підлоги виправляє ситуацію, надаючи підошвам ніг приємний теплий дотик.

Натуральний камінь

Хоча натуральний камінь – дорогий вибір, він цілком підходить для ванних кімнат. Натуральний камінь твердий і довговічний, що є всім необхідним при розгляді підлоги у ванній кімнаті, але як мінус –  натуральний камінь холодний і слизький, що робить його небезпечним.

Натуральний камінь у ванній кімнаті може зробити простір багатим та естетично привабливим, але, як було сказано вище, він дійсно вартує великих грощей.

Водостійкий ламінат

У більшості приміщень ламінована підлога – найпопулярніший вибір. Але ламінат для ванної кімнати повинен мати хоча б вологостійкий верхній шар, що зробить його придатним для таких приміщень, які можуть піддаватися впливу води, включаючи кухні та господарські приміщення. Правильний водонепроникний ламінат може добре працювати у ванній кімнаті, оскільки він має найрізноманітніші привабливі візерунки та конструкції. Ви можете придбати ламіновану підлогу з ефектом дерева, каменю та плитки, яка виглядатиме просто чудово.

Будьте обережні, оскільки варто зауважити, що якщо ламінат не встановити належним чином, вода і волога можуть просочуватися крізь стики, що може призвести до того, що нижній шар деревини здуватиметься.

Вінілова підлога

Новий тип підлоги, який зовні нагадує ламінат, але повністю виготовлений з композитних вінілових матеріалів (LVT), без використання деревних компонентів. Тому більш стійкий до води. Укладається замковим з’єднанням або клейовим методом.

В 2020 році вініл складає сильну конкуренцію різним типам підлоги. Якість дизайну і матеріалу щороку покращується.

Питання і відповіді

Який ламінат підійде в ванну?

В ваннній кімнаті можна стелити тільки повністю водостійкий ламінат або ламінат SPC. Інакше це просто гроші на вітер.

Чи можна використовувати у ванній коркову підлогу?

Коркова підлога вбирає воду і набрякає, тому не підійде для вологих приміщень.

Яку вінілову підлогу можна стелити в ванній?

Не вся вінілова підлога повністю водонепроникна. Перел покупкою потрібно обов’язково ознайомитись з характеристиками вибраної моделі. Також водостійкість залежить від правильного укладання підлоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *