Статті про ламінат

Типи замків ламінату

Сьогодні майже весь ламінат, існуючий на ринку будівельних матеріалів, монтується безклеєвим способом. Панелі між собою монтуються за допомогою замкових з’єднань. Плюсів у такого методу дуже багато – ламіноване покриття легше укладати, навіть не маючи навичок. При необхідності демонтажу певної ділянки або всієї площі зняти і укласти його знову на цьому ж або іншому місці не складе ніяких труднощів. Причому, все це станеться без втрати якості.

Конструкція замків може сильно відрізнятися. Кожен виробник стверджує, що саме його замкове з’єднання має ряд значних переваг. Давайте проаналізуємо докладніше кожен з них, і що вони з себе представляють.

Замковий ламінат ділиться на дві великі групи – Lock-замки (замки-засувки), і Click-замки (збірно-розбірні). Уся різниця між ними – специфіка монтажу.

Ламінат з замковим з’єднанням Lock

Забивний замок ламінату

Ламінат з замковим з’єднанням Lock вважається більш економічним варіантом. Іншими словами – це забивний замок, старий, добре зарекомендований метод складання.

Елементи замку виконуються за допомогою фрезерування з товщі середнього шару плити HDF або МДФ. Паз володіє фіксуючою гребінкою і в процесі складання шип просто забивається в паз. Під час укладання для забивання використовується спеціально призначений для цього інструмент – дерев’яна киянка. З забивною системою замків монтаж краще довірити професіоналу, який має досвід в подібній роботі.

Недолік забивних Lock-замків полягає в тому, що при експлуатації підлогового покриття в місці контакту “шип-паз” під час періодичних навантажень постійно виникає тертя. Через якийсь час фіксуюча гребінка починає стиратися, і контакт замкових елементів між сусідніми панелями погіршується. У місцях, де розташовуються з’єднання, утворюються щілини, які в подальшому вже не підлягають усуненню.

Ламінат з замковим з’єднанням Click

Замок-клямка ламінату

Ламінат з замковою системою Click – більш нова розробка, і прийнято вважати, що вона виключає недоліки Lock-системи. Укладання ламінованої підлоги під силу навіть непрофесіоналу, досить ознайомитися з інструкцією по збірці. При монтажі панелі з’єднуються між собою під кутом в 45 градусів і замикаються, застосування надмірної фізичної сили при цьому не треба.

Гідність такої системи – в гарантованому збереженні замків в процесі складання. Lock-замки при непрофесійній збірці можуть зіпсуватися.

При з’єднанні ламінованих панелей Click-замками створюється постійна напруга, що надійно стримує їх між собою. Тому гарантія від розбіжності панелей при тривалій експлуатації заявлена ​​на тривалий термін.

Чим краще якість цих замків, тим менше будуть помітні місця стиків. У хорошого ламінату місця з’єднання буде практично неможливо знайти і розгледіти, або вони будуть помітні, але мінімально. А при правильно обраному напрямку укладання ламелей ефект ще більш посилиться, завдяки чому підлога буде виглядати монолітною, а не збірною.

Замки цієї системи не схильні до деформації протягом довгих років і не дають панелям розходитися. Навіть при інтенсивних навантаженнях покриття зберігає первинний вигляд. Важливо грамотно підібрати необхідний клас ламінату, адже різні класи відповідають різним вимогам навантаження.

Саме ламінат з системою Click придатний для багаторазового збирання-розбирання. Якщо у Вас виникла така необхідність, орієнтуйтеся при виборі підлогового покриття саме на Click-панелі. Великі фірми-виробники дають гарантію на повторний монтаж до 3-4 разів.

Якщо виробник заявляє, що його замкова система запатентована, слід врахувати її високу якість, що заслуговує на довіру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *