Статті про ламінат

Сучасні тренди в ламінаті

Як показали останні міжнародні та українські виставки, на ринку підлогових покриттів пропонується величезна кількість декорів, текстур поверхні, форматів. Але, по суті, всі ті тренди, які були задані два роки тому, повторюються, лише трохи видозмінюючись. Кожна велика компанія-виробник пропонує свої декори – як “стандартні”, так й інноваційні.

Тривають творчі і “технічні” пошуки:

1) експерименти з додаванням нових декорів;
2) експерименти зі структурою поверхні;
3) експерименти з форматом;
4) експерименти з замком (замок легкої збірки);
5) експерименти з підкладкою.

High Gloss Flooring: гламурний глянець

Технологія “глянець” на ринку ламінованих підлогових покриттів – не новина, але останнім часом німецькі виробники ведуть активні розробки в області “високого глянцю” і пропонують продукти з удосконаленими технічними характеристиками.
Лідером в області глянцевих підлог стала компанія HDM. Завдяки запатентованій технології обробки поверхні Elesgo, був отриманий той самий глянцевий ефект.

Ламінат HDM Glamour Life Дуб рурский 774742

В Україні існує упереджена думка до глянцевому ламінату – ніби він слизький, не зносостійкий, ненадійний. По суті – це міф. На ламінат HDM існує гарантія до 10 років. Слід лише враховувати, що такий ламінат розрахований на низьку і середню прохідність і вимагає особливого догляду.
Зараз до виробництва аналогічного продукту підключилися компанії Swiss Krono Group – Kronotex і Kronopol. Зокрема, до категорії High Gloss Flooring відноситься колекція Glamour від Kronotex.
Завдяки глянцевому блиску поверхня ламінату набуває більш глибокого відтінку. Такі підлоги здатні підкреслити елегантність і розкіш класичних інтер’єрів, але чи користуються вони популярністю у споживача?
Підлога з дзеркальним блиском поверхні виглядає ефектно, але приживається у нас насилу. Втім, у кожного продукту свій покупець. І експерименти з “глянцем” свідчать про те, що пошуки в плані декорів тривають.

Високий глянець і матовий ламінат, – виробники не обмежилися цими текстурами і запропонували потенційним покупцям матово-глянцеву ламіновану підлогу. Нова текстура – нові можливості в оформленні інтер’єру.
Компанія Tarkett представляє на ринку колекцію напівглянсового ламінату Robinson 832. Robinson 832 – ламінат, що імітує екзотичні деревні породи. Кожен дизайн унікальний, але в той же час нерозривно пов’язаний з оригіналом, створеним самою природою.

Інноваційні технології – модні колекції

Виробництво ламінованих підлогових покриттів розвивається в двох основних напрямках – технологічному і декоративному. До технологічних розробок можна віднести вдосконалення замкової системи, підвищення міцності ламінату, поліпшення різних характеристик продукту (акустичні властивості, вологостійкість та ін.) Під декоративним напрямком мається на увазі розширення колірної гами і вдосконалення відтворення натуральних матеріалів за допомогою різних тиснень.
Дізнаємося, в яких продуктах виробники ламінату реалізували нові форми, кольору і текстури, які колекції і декори знаходяться сьогодні на піку популярності.

Структура поверхні

Керуючись девізом “Різні смаки, різні стилі”, турецька компанія Camsan йде в авангарді розробників нових ідей. Одна з цікавих  – колекція Classic. Для виробництва цієї колекції використовувалася технологія, що дозволяє максимально точно відтворити малюнок і текстуру дерева.

Продовженням напрямку стала колекція Modern. Розмір планок: довжина – 1200.0 мм, ширина – 192.5 мм.

Компанія Kastamonu недавно оновила свої колекці, поповнивши її такими дизайнами, як “Дуб Каньйон Ренесанс” і “Дуб Мідгард“.

Дуб Ренесанс 555

Використовується спеціальна технологія рельєфної обробки поверхні – тиснення в регістр. Вибір дизайнів дубової дошки надзвичайно різноманітний: від світлого дизайну до насиченого темного. Світлі дизайни дуба додадуть інтер’єру легкість, а темні – додадуть солідності і стилю.

Новітні технічні розробки використовуються також у виробництві колекції ламінованих підлог від Tarkett – Vintage 832.

Це колекція односмугових дизайнів дуба, де рельєфна структура плашок поєднує в собі три техніки обробки поверхні різної інтенсивності, створюючи ефект ручної обробки.

Фаска

Сьогодні все більше в моді – чотиристороння фаска, яка виділяє кожну планку візуально, і підлога після укладання стає схожою на набірний паркет. Чотиристороння мікро-фаска була використана у водостійкому ламінаті з композитного каменю Everest.

SPC ламінат Everest E2

У колекції Tradition Sapphire від Balterio була використана нерегулярна фаска (Random V-Groov 4 Sided). При нанесенні фаски фреза спеціальним чином хаотично збивається і утворюється рваний край – ефект ручної обробки. Нерівномірно профрезована фаска надає ламінованій підлозі природності і нагадує справжнє дерево з усіма типовими для нього особливостями.

Дуже цікаво з фаскою V4 виглядає ламінат Premium Vintage.

Vintage PV5 Baroque

Вищий клас

За оцінками фахівців, ринок побутових ламінованих покриттів вже досяг своєї межі, тому для виробників ламінату більш привабливим і перспективним є ринок комерційної нерухомості.

Як ми бачимо, новинок в 31 класі практично немає, всі новинки – від 32 класу. Наймодніше поєднання – товщина планки 8 мм 32 класу. Однак для того щоб завойовувати нові частки ринку, виробники повинні випереджати моду і пропонувати щось унікальне – як в плані дизайну, так і в плані технічних характеристик. Відповідь Balterio на цю тенденцію – колекція Conference, яку зробили в 34 класі.

Це перший експеримент компанії у виробництві ламінату 34 класу. Якщо недавно 34 клас вважався маркетинговим трюком, то зараз він існує офіційно.

Підвищення міцнісних властивостей – це наступний крок, який дозволяє широко застосовувати ламінат в комерційній нерухомості (для оформлення бутиків, ресторанів, виставкових стендів тощо).

Виробники глянцевого ламінату також намагаються не відставати від моди на “високий клас”. Нещодавно була представлена ​​нова колекція HDM – Superglanz.

Дві нові підколекції Superglanz – це ламінат товщиною 9 мм, що відрізняється гарною геометрією і підвищеним шумопоглинанням. Крім того, ламінат нової колекції випущений з використанням мікрофаски, яка дозволяє приховати стики між планками при укладанні.

Додаткові властивості

Додаткові технічні властивості і поліпшені характеристики викликають інтерес споживача і сприяють популяризації продукту. До таких можна віднести підвищене шумопоглинання, вологостійкість, замок легкої зборки та ін. В технологічному плані ринок ламінованих підлогових покриттів розвивається досить динамічно. Так, з огляду на потреби споживачів, фахівці компанії Tarkett розробили унікальну конструкцію замка T’lock. Через невеликий кут підйому, укладання ламінату можна проводити навіть в самих важкодоступних місцях, а можливу помилку легко виправити в процесі монтажу.
Крім замку легкої зборки, фахівці Tarkett працюють над удосконаленням такого важливого параметра, як вологостійкість.

Нещодавно з’явилася спеціальна запатентована система обробки замку силіконом Tech3S, яка забезпечує надійний захист ламінату від впливу вологи і полегшує укладання покриття.

Однак слід зазначити, що споживач далеко не завжди готовий переплачувати за поліпшені / додаткові властивості ламінату. Зокрема це стосується акустичних властивостей і характеристик, притаманних продуктам “підвищеної комфортності”.

Компанія ХДМ представляє на ринку колекцію дев’ятиміліметрового ламінату Wellness. Ламінат здатний створити особливу акустику в приміщенні. Це “тиха” підлога в прямому сенсі слова. Ефект безшумності досягається завдяки особливій “стільниковій” структурі. Таким чином, ударний шум, що виникає при ходьбі, значно знижується.

Незважаючи на те, що вітчизняний споживач часто ігнорує багато важливих параметрів при виборі ламінованої підлоги, продукти з поліпшеними експлуатаційними характеристиками продовжують з’являтися на ринку, і, на думку експертів, – за ними майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *