Статті про ламінат

Скільки коштує ламінат: ціна за 1 кв. м

Дізнайтесь, скільки коштує ламінат в залежності від різних факторів. Ось детальна стаття. Вартість коливається в широких діапазонах і може різнитися на десятки у. о. Ця ситуація обумовлена наступними факторами: матеріал, країна-виробник, бренд, конструкція, дизайн. Але на всі ці показники слід зважати після того, коли ви визначилися з потрібним класом зносостійкості ламінату

В різних приміщеннях укладають ламіновану підлогу різного класу зносостійкості. Прорахунок ціни здійснюється насамперед на основі класу ламінованої підлоги.

Зміст

 1. Класи ламінату і їх вартість
 2. Скільки коштує ламінат в залежності від типу збирання
 3. Який ламінат впишеться в ваш інтер’єр
 4. Види ламінату по типу матеріалу
 5. Корковий ламінат
 6. SPC ламінат
 7. Вологостійкий ламінат на основі плити ХДФ
 8. Оптимальна вартість ламінату за квадратний метр

Класи ламінату

Скільки коштує ламінат виходитиме з того, який саме клас ви оберете. Повна кількість класів – 7. Їх позначають відповідно до європейської системи номерів 21, 22, 23, 31, 32, 33, 34. Класи виділяли за результатами спеціальних тестів на ударостійкість, стирання, звукоізоляційні характеристики, водостійкість і вицвітання на світлі. 1-ша цифра в назві класу відноситься до області експлуатації: 2 побут, 3 комерція. Другою цифрою позначають можливе навантаження, яке здатне витримати ламіноване покриття за певний період служби. Чим вища ця цифра, тим вища зносостійкість.

Клас 21 – 23

Низький клас зносостійкості ламінату. Застосовується в побутовій сфері, не має захисту від вологи, служитиме 2 – 4 роки. На такий ламінат низька ціна близько 4,5 $ за кв. м. В Україні покриття 21 -23 класу не користується попитом.

Клас 31 (AC3)

Зносостійкіший і витриваліший клас ламінованої підлоги, придатний для квартири і невеликого офісу. За дбайливого поводження термін експлуатації в офісах до 6 років, а в будинках близько 10-ти років. Вартість ламінату 31 класу стартує від 5,3 $ за кв. м.

Клас 32 (AC4)

Застосовується для громадських приміщень, здатен витримати значні щоденні навантаження, за дбайливого ставлення прослужить біля 10 років. Вартує ламінат 32 класу  від 12 $ за кв. м.

Клас 33 (AC5-AC6)

Для ресторанів, барів, танцювальних майданчиків. В перспективі постійного сильного навантаження витримує 5-6 років, при більш м’якій прохідності термін експлуатації збільшується, а в житлових приміщеннях може простояти від 17 до 22 р.

Скільки коштує ламінатЦей клас ламінату чудово поглинає звуки від ходьби і стійкий до високої вологості. Його ціна стартує від 15 $ за кв. м.

Клас 34

Дорогий і витривалий клас, який використовують в спортивних приміщеннях. Визначаючи, скільки коштує метр ламінату цього класу, майте на увазі, що залежно від дизайну вартість може піднятись в кілька разів. Мінімальна ціна – від 20 $ за кв. м. Таку підлогу беруть для великих супермаркетів, бізнес-центрів, де практично постійно перебуває багато людей в різних типах взуття і часто перевозять вантаж.

Скільки коштує ламінат в залежності від типу збирання

Ламінат ділиться на два типи укладки: клейова і збірна. На різні типи ламінату ціна відрізняється. Клейовий тип ламінату дешевший, але з монтажем остаточна цифра вартості збільшиться суттєво. Клейовий вид ламінату непопулярний і через те, що його не вийде демонтувати, а потім укласти по новому. Збірний тип ламінату оснащений замковою системою, яка спрощує і прискорює процес укладання.

Замки бувають 3-х видів – click, lock і комбінований.

Який ламінат підійде до мого інтер’єру?

 • Маленьку кімнату візуально розширять світлі стіни і темна підлога.
 • Світла підлога зробить простір ширшим, але разом з тим – холоднішим.
 • Ламінат жовтих відтінків з дубовим або кленовим орнаментом зробить приміщення теплішим, такий варіант хороший для кімнат, що виходять на тіньову сторону.
 • Ламінат коричневих відтінків вважається універсальним, вписується практично в будь-який інтер’єр.

Більш детально описано в статті про вибір кольору ламінату.

Види ламінату по типу матеріалу

Ламінат – це дошка, склеєна з декількох шарів матеріалів різної товщини, кожен з яких надає покриттю особливі властивості – міцність, шумопоглинання, водовідштовхувальність, декор. Ламінат називають по матеріалу основного шару. Найбільш популярним в Україні є ламінат на основі ХДФ – деревоволокнистих плит високої міцності.

Корковий ламінат

Коркова ламінована підлога має натуральну основу і високу екологічність. Приємна на дотик, з хорошим шумопоглинанням, трохи пружинить. Ціна коркового ламінату 21-23 класу зносостійкості становить близько 14,5 $ за кв. м. Через це таку підлогу обирають для невеликих приміщень (в дитячу кімнату). Корковий ламінат не підходить для теплої підлоги через те, що він може пропустити лише 20% тепла.

SPC ламінат

Найсучасніший тип ламінату з високою зносостійкістю, хімічною стійкістю і вогнетривкістю. Хороше співвідношення «ціна-якість». За виглядом spc ламінат не відрізнити від звичайного, він точно відтворює майже будь-яку текстуру і відтінок. Ціна –  від 19.7 $ за кв. м за 34 клас зносостійкості. 

Вологостійкий ламінат на основі плити ХДФ

Виготовлений з плити HDF (ХДФ) – покращений аналог МДФ-плити. ХДФ – це матеріал зі щільно спресованих деревних волокон. Щільність пресування відповідає за вологостійкість ХДФ. Щільно спресована дошка має кращий захист від води. В виробництві ламінату використовують різні просочення для посилення водовідштовхувальних і антибактеріальних властивостей ХДФ. Верхній шар обробляють наступними матеріалами: поліуретановий лак, меламін з оксидом алюмінію та іншими захисними засобами. Ціна, проста укладка, високий показник зносостійкості і вологостійкості забезпечили ламінату з ХДФ заслужену увагу на ринку.

Оптимальна вартість ламінату за квадратний метр

Якщо зробити висновок зі всієї описаної інформації, виходить, що найпрактичніша покупка  -це ламінат 32 класу (AC4), ціна якого коливається в районі 7,5 – 12 $ за кв. м. Та вартість за квадратний метр ще не є показником остаточної вартості ламінованої підлоги. Крім цього потрібно врахувати вартість монтажу і мати запас  5-7 % від площі), щоб не виникло необхідності дозамовляти. Також бажано обирати ламінат класом вище, ніж вимагає видима ситуація.

Часті запитання і відповіді (FAQ)

Чи залежить вартість ламінату від його декору?

Чим якісніший та реалістичніший декор, тим дорожче ламінат. Адже технології і процес створення вартують грошей. В дорогому ламінаті узор не повторюється на дошках так часто, як в дешевому. Це створює вигляд, максимально наближений до природної деревини.

Скільки коштує водостійкий ламінат?

Ціна водостійкого ламінату від 20 $ за 1 кв. м.

Скільки коштує ламінат разом з укладкою?

Середня вартість укладки в Україні 3,5 – 4 $ за 1 кв. м. Тобто до вартості квадратного метра ламінату потрібно додати приблизно 4 $.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *