Статті про ламінат

Що вибрати – паркет чи ламінат?

Перед тим, як затіяти ремонт, багато людей стають перед вибором між паркетом і ламінатом в якості підлогового покриття. В епоху СРСР наші співвітчизники ставилися з великим трепетом до паркету як до найбільш екологічного варіанту покриття для підлоги, матеріал дуже приємний в тактильних відчуттях, теплий і легко піддається оновленню. Крім того, паркет був єдиним наявним в продажу дорогим підлоговим матеріалом, який в той час міг показати статусність сім’ї. Сьогодні люди зрілого віку, як і раніше, ставляться до паркету з неприхованою повагою.

Представники молодого покоління частіше вибирають сучасне підлогове покриття – ламінат. Він має свої переваги перед паркетом, але також і недоліки, якими «нагородили» його сучасні технології.

У цій статті ми спробуємо максимально об’єктивно порівняти плюси і мінуси цих двох матеріалів, а остаточно вибирати, зрозуміло, будете ви самі.

Ламінат

Ламінат на українському ринку оздоблювальних матеріалів з’явився набагато пізніше паркету, але вже став дуже популярний, причому його якісні показники щороку зростають. Якщо спочатку «писком моди» був ламінат «під паркетну дошку», то сьогоднішні технології дозволили створити покриття для підлоги, що має багатошарову структуру підвищеної надійності. Причому, з будь-яким малюнком: під грубі зістарені дошки, під камінь, під плитку і навіть під художній паркет. Сьогодні ви можете вибрати ламінат будь-якого типу зносостійкості, від якого буде залежати термін його служби і надати підлозі у вашій квартирі або заміському будинку особливий стиль.

Крім великого вибору малюнків, у ламінату є ще одна незаперечна перевага: він вважається одним із самих практичних покриттів для підлоги, яке має велику вологостійкість, не боїться температурних перепадів і прекрасно «тримає» навіть суттєві удари, при цьому не деформуючись. Крім того, ламінат досить простий в укладанні, що дозволяє впоратися з ним самостійно, або заплатити за таку роботу в рази менше в порівнянні з клейовим укладанням паркетних підлог.
Але основний плюс ламінату – його дешевизна. Звичайно, діапазон цін на різні сорти цього підлогового покриття варіюється в широких межах, однак в будь-якому випадку купити ламінат – набагато дешевше, ніж купити паркет. Тут важливо розуміти дві речі – по-перше вартість укладання ламінованих покриттів набагато менше, по-друге при монтажі не потрібно дорогих чорнових матеріалів, тут за технологією процес обмежується плівкою і підкладкою. При цьому потрібно врахувати, що купувати найдешевший ламінат не зовсім правильний підхід, так як він може виявитися самим неякісним. Між виробниками цього підлогового покриття існує дуже жорстка конкуренція, тому якщо ви не збираєтеся купувати ексклюзивний варіант, ціни на ламінат від різних виробників на певну модель будуть приблизно однаковими і цілком прийнятними.

Тепер поговоримо про недоліки ламінату. Незважаючи на те, що він майже не вимагає догляду, як у випадку з паркетом (циклювання, покриття лаком, просочення і т.д.), він не ремонтопридатний. У разі появи на ламінаті подряпин або здуття, його доведеться частково або повністю змінювати. Паркет же, в більшості випадків, нескладно відреставрувати або навіть повністю перешліфувати, отримавши при цьому абсолютно нову підлогу, не змінюючи його.

Другий недолік ламінату в тому, що він не натуральний. Якщо паркет складається цілком з цільної деревини, то ламінат виготовляють за допомогою технологій, які передбачають застосування різних хімічних сполук, невідомих простому покупцю. Це не говорить про те, що ламінат особливо шкідливий для здоров’я або схильний до займання. Виробники цього підлогового покриття намагаються звести до мінімуму ймовірність шкідливих випарів, тому особливо переживати з приводу того, що він зроблений не з натуральних матеріалів, вам не варто. Тут вся справа в психології і упередженнях. У будь-якому випадку, більшість вітчизняних споживачів вибирає те, що йому найбільш знайоме, а паркет в цьому сенсі залишає мало сумнівів.

Паркет

Тепер поговоримо про плюси і мінуси паркету. Головна його перевага – в натуральності, так як нічого немає екологічніше натуральної деревини. Будь-які оздоблювальні матеріали з натурального дерева привносять в будинок комфорт і затишок. Однак паркет має і недоліки, які, як не дивно, пов’язані саме із застосуванням натуральної деревини.

Ламінат, хоч він і не натуральний, покритий захисною плівкою, паркет же легко деформується і дряпається. Його структура може змінюватися від впливу вологи і температурних перепадів. Якщо на паркет пролити червоне вино, воно вбереться у внутрішню структуру дерева, і швидко від плями вам позбутися не вдасться. Щоб усунути подібні побутові «ляпи», виникає потреба в дорогих процедурах, таких як циклювання.

Щоб паркет не дряпався і не деформувався від вологи, люди звикли покривати його трьома-чотирма шарами лаку або укладати вже вкриту в заводських умовах лаковану або промаслену дошку. Але таким чином зводиться до нуля його головна перевага – екологічність. Лаковий шар міцно запечатує деревну структуру і клієнт ходить по суті справи по лаковому шару, а не по дереву. Крім того, якщо ви вже почнете покривати паркет лаком, то це потрібно буде робити регулярно, в міру стирання лаку з дерева, а це забирає досить багато сил і коштів.

Серед головних переваг паркету, як уже говорилося, – його статусність. Якщо підлогу викладено паркетом, це піднімає власників будинку в очах гостей, так як обробити підлогу таким аж ніяк не дешевим матеріалом можуть собі дозволити тільки люди заможні. Багато людей люблять демонструвати ознаки своєї забезпеченості. Добре це чи погано – тема окрема, але якщо говорити про статусність паркету, то це вагомий аргумент на користь його покупки. Довгий термін служби. Теплота і позитивна аура натурального дерева додатково привнесе будь-якому приміщенню шарму і унікальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *