Статті про ламінат

Що робити, щоб ламінат служив довше

Якщо ви нещодавно інвестували в новий ламінат, вам, мабуть, подобається його надзвичайно реалістичний вигляд деревини, його доступність і, звичайно, привабливість з низьким рівнем обслуговування. Ми всі знаємо, що ламінована підлога не потребує технічного обслуговування, і потрібно лише трохи зусиль, щоб вона якнайдовше залишалася в грі. Дійсно, ламінат виготовляють з декількох шарів зносу, що забезпечують виняткову міцність. Розуміння того, як запобігти пошкодженню, регулярне прибирання та ліквідація аварій, забезпечить багаторічне якісне використання.

Ось декілька простих способів зберегти ламіновану підлогу у фантастичному стані, навіть якщо у вас особливо галаслива оселя з дітьми та домашніми тваринами

Правило №1: Тримайте ламінат прохолодним і сухим

Як правило, ламінат та вода не сумісні, хоча є нові варіанти водостійкого ламінату. Весь ламінат виготовляється з шарів деревини, які можуть бути безповоротно пошкоджені вигинанням, викривленням, набряканням та появою цвілі, якщо зазнаватимуть впливу надлишкової вологи. Ось кілька порад щодо збереження підлоги сухою:

 • Якщо день вологий, запустіть осушувач або кондиціонер.
 • Тримайте кімнату при температурі не нижче 16 ℃.
 • Не дозволяйте воді залишатись на підлозі занадто довго, навіть у невеликій кількості.

Правило №2: Профілактика

Ви знаєте, що люди говорять – грам профілактики коштує кілограм лікування! Це також стосується догляду за підлогою. Правильно підібрані захисні засоби створять на вашій підлозі захисний шар, щоб вона була захищена від подряпин, вм’ятин, порізів та інших пошкоджень покриття.

Ламінат Camsan Serenza Mekong 12 мм

`Ось декілька способів уникнути недосконалості ламінованої підлоги:

 • В коридорі покривайте підлогу щільним зносостійким килимом, щоб запобігти пошкодженню брудом з вулиці.
 • Завжди використовуйте повстяні протектори на дні ніжок меблів.
 • Не допускайте контакту підлоги з чимось гострим! Це стосується кігтів домашніх тварин та загострених каблуків.
 • Уникайте потрапляння прямих сонячних променів. Використовуйте жалюзі або штори та покривайте підлогу килимами, щоб захистити її від ультрафіолету.

Правило №3: Правильне очищення

Невисоке технічне обслуговування не означає відсутність прибирання, але це означає, що ламінат трохи менш метушливий, ніж інші типи підлог, включаючи деякі види твердих порід деревини. Вся справа у пошуку правильного балансу. Обов’язково налаштуйте себе на систематичне очищення ламінату, яке легко виконувати.

 • Прибирайте пил принаймні два рази на тиждень, щоб видалити будь-який поверхневий бруд та сміття, що може пошкодити покриття.
 • Використовуйте рекомендовані миючі засоби для підлоги хоча б раз на тиждень.

Правило №4: Якщо потрібно, відремонтуйте

Хоча ламінат виготовлений із композитних деревних шарів, його не вийде відшліфувати як листяну деревину, оскільки зверху – друкований плівковий виріб у вигляді дерева. Однак це не означає, що кожного разу, коли ваша підлога пошкоджена, ви повинні негайно стелити її заново. Деякі питання можна порівняно легко вирішити за допомогою спеціальних засобів та методів. Наступні поради допоможуть вам усунути пошкодження ламінату.

 • Тримайте додаткові дошки під рукою. Пам’ятайте, що їх можна замінити індивідуально, якщо пошкодження серйозні.
 • Якщо пошкодження невеликі, можливо, ви зможете вирішити проблему із наповнювачем для підлоги, щоб відмінити необхідність заміни дощок.
 • Подряпини та незначні недоліки можна приховати восковим олівцем.

Насолоджуйтесь ламінатом довгі роки.
Ламінат – це доступна за ціною і порівняно довговічна підлога, яка надає власникам будинків свободу насолоджуватися її виглядом, не відчуваючи, що їм потрібно так би мовити ходити на яєчній шкаралупі. Дотримання цих порад з обслуговування допоможе зберегти підлогу у винятковій формі на довгі роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *