Статті про ламінат

Позбавляємося від плям на ламінаті

Ламінована підлога при виготовленні покривається спеціальним засобом, який виконує захисну функцію ламінату. Цей захисний шар досить складно змити навіть за допомогою різноманітних хімічних речовин. Тому, практично будь-яке забруднення можна без проблем змити теплою мильною водою.

Однак є ряд плям, для яких потрібна наявність спеціальних предметів або речовин:

 1. Плями від лаків і фарб можна спокійно видаляти за допомогою розчинника або ацетону;
 2. Плями застиглого жиру можна зішкребти невеликим шпателем, після чого ламінат необхідно промити теплою водою з будь-яким миючим засобом;
 3. Сліди від взуття або гуми можна видалити за допомогою звичайного ластику. Досить ретельно потерти ним пляму, щоб слід почав зникати на очах;
 4. Найбільш небезпечні сліди залишаються після кислот. У такому випадку для позбавлення від плями потрібна повна заміна ламелі. Якщо у вас не залишилося відповідних частин після укладання підлогового покриття, запасну ламель для ламінату можна докупити. Важливо мати з собою зразок для того, щоб продавець міг підібрати виріб, який повністю відповідає кольору і текстурі вашого підлогового покриття.

При використанні будь-якого побутового миючого засобу або хімічної речовини, важливо дотримуватися не тільки техніки безпеки, а й уберегти покриття від пошкодження. Для цього, перед застосуванням речовини, варто перевірити її на якій-небудь непомітній ділянці підлоги.

Правила роботи з ламінатом

Незважаючи на міцність і високі експлуатаційні характеристики, ламінат – досить крихкий матеріал, який легко пошкодити. Щоб не допустити псування покриття, слід пам’ятати про декілька порад:

 • Використання металевих та жорстких щіток на ламінаті заборонено.
 • Ламінат боїться вологи, тому замочувати плями на довго не варто.
 • Луги і кислотні засоби так само небажані.
 • Засобами, які ви використовуєте для очищення ламінату, не можна працювати довго, оскільки вони можуть почати роз’їдати крихке покриття.

Більш детальні інструкції

Як видалити сліди малярного скотчу

Малярський скотч залишає сліди не тільки на ламінаті, але і стінах, меблях. Видалити клейкі сліди можна за допомогою миючого засобу (типу «Містер Пропер»), а також спеціальним засобом антискотч, який в складі має всі необхідні для дбайливого прибирання речовини. Коштує такий засіб недешево, тому в якості альтернативи можна використовувати підручні засоби – горілку, спирт: змочіть ватяний диск в розчині і ретельно протріть місце забруднення. Після видалення плями вимийте підлогу, щоб позбутися від неприємного запаху.

Як прибрати сліди монтажної піни (ацетон або димексид)

Монтажна піна – матеріал, який практично намертво зчіплюється з будь-якою поверхнею, тому видалити плями на ламінаті буде не так просто. Якщо піна потрапила на підлогу, видалити її потрібно варто відразу ж. Принцип дій:

 • Акуратно скачайте м’яким валиком піну до центру (не навпаки, щоб не збільшити площу забруднення).
 • Одержану грудку видаліть шпателем.
 • Залишки піни видаліть очищувачем піни або ацетоном.
 • Якщо піна вже засохла, акуратно зріжте її ножем, після чого зачистіть залишки ацетоном (речовина агресивна, тому її перебування на поверхні повинно бути мінімальним).

Чим прибрати сліди масляної або акрилової фарби

Найлегше видалити фарбу до того, як вона засохне – за допомогою змоченої у воді ганчірки. Якщо фарба встигла засохнути, доведеться її попередньо розмочити, поклавши зверху ватний диск або тампон. Найкраще засохла фарба видаляється спеціальним розчинником (уайт-спірит, розчинник фарб). Змочіть ватяний диск і на кілька хвилин прикладіть його до плями, після чого ретельно промийте підлогу.

Чим видалити сліди від олівця і фломастера

Кращий спосіб видалення слідів фломастерів – Уайт спірит. Якщо його немає (або ви побоюєтеся за стан паркету), можна змастити пляму зубною пастою, після чого ретельно протерти підлогу на пошкодженій ділянці.

Чим видалити пляму від лікеру або сиропу

Змочіть ганчірку в теплій воді (не нижче кімнатної температури) і ретельно протріть пляму. Якщо спосіб не допоможе, замініть воду на нашатирний спирт, після обробки яким обов’язково промийте підлогу водою.

Чим видалити плями крові

Кров – досить в’їдлива речовина, яку не так просто видалити з будь-якої поверхні. Засохлі сліди можна видалити склоочисником – за допомогою пульверизатора розприскати його в забрудненому місці, після чого ретельно витерти підлогу мокрою ганчіркою.

Чим видалити жирні плями з ламінату

Жирні плями – проблема, знайома кожному. Оскільки ламінат чутливий до багатьох хімікатів, для видалення плям слід використовувати спеціальні речовини для даного покриття. Якщо під рукою немає нічого підходящого, можна використовувати перевірені способи:

 • Прикладіть до плями щось холодне на кілька хвилин, після чого видаліть замерзлу пляму пластиковим ножем (щоб не пошкодити покриття).
 • Дрібно наріжте шматок господарського мила або натріть його на тертці, після чого розчиніть у теплій воді. Отриманим розчином ретельно промийте ламінат, але стежте за тим, щоб вода не розтікалася – ламінат не любить вологу.

Чи можна видалити плями від кислоти або електроліту

На жаль, способу дбайливо видалити з поверхні ламінату плями кислоти або електроліту ще не придумали – агресивні речовини швидко вступають в реакцію, через що ламінат швидко починає тьмяніти. Як результат – ламінат доведеться замінити або (якщо пляма знаходиться на малопомітній ділянці), залишити все як є.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *