Рекомендації по підлозі

Поєднання дверей і ламінату: підбір кольору

Ось стаття про поєднання дверей і ламінату з порадами, як правильно підібрати колір і стиль.

Зміст:

  1. Як поєднувати ламінат і двері за кольором
  2. Білий колір дверей
  3. Бежеві двері
  4. Жовто-помаранчева гамма
  5. Cірі двері
  6. Коричневі двері
  7. Двері кольору венге
  8. Поєднання кольорів в інтер’єрі
  9. Поєднання дверей і ламінату – рекомендації дизайнерів по кольору

 

Як поєднувати ламінат і двері за кольором

Вид міжкімнатних дверей грає велику роль у формуванні інтер’єру в приміщенні. При правильному виборі дверей вони зроблять інтер’єр завершеним, гармонійним, в іншому випадку приміщення втратить єдність, всі елементи інтер’єру стануть розрізненими, тьмяними.
При оформленні приміщення важливо дотримуватися принципів сполучуваності тонів: з теплими відтінками дверей поєднуються теплі відтінки ламінату, аналогічно: холодні з холодними тонами.

Двері повинні гармоніювати і з меблями, і з оформленням стін і стелі.
Не можна випускати з виду інші інтер’єрні деталі: лиштви до дверей, плінтус, елементи оздоблення дверей і меблів.
Як підібрати двері під ламінат, щоб отримати вдале рішення? Наведемо найбільш часто використовувані види таких поєднань і поговоримо про їх особливості.

Білий колір дверей

Поєднання дверей і ламінатуВідмінно поєднується з будь-яким кольором ламінованої підлоги.

Непогано, але не так виграшно виглядає білий колір міжкімнатних дверей на тлі занадто темного ламінату. Білий колір дверей потрібно буде підтримати в даному випадку білою лиштвою і плінтусами. Набагато краще під білі міжкімнатні двері підійдуть більш стримані, спокійні кольори ламінату.

Бежеві двері

Виглядають звично і спокійно. Вони чудово гармонують зі світлими, спокійними відтінками ламінованої підлоги: бежевим, молочним, «золотистий горіх», «білий ясен». Чого не можна сказати про покриття в рудих відтінках. Це поєднання виходить не зовсім вдалим.

Відтінки бежевого – універсальний колір, двері такої гами кольорів встановлюють і в кімнатах, і в передпокої. Такі двері добре вписуються в класичний стиль інтер’єру.

Жовто-помаранчева гамма

Жовто-помаранчеве поєднання підлогового покриття і дверей досить вимогливе до інших елементів інтер’єру. Така композиція невдало поєднується з холодним блакитним, синім кольором, з рожевим, фіолетовим, бузковим та їх відтінками. Вдалими виходять поєднання з теплими осінніми відтінками:

 • з теракотовим;
 • з помаранчевим;
 • з зеленуватим;
 • з коричневим.

Cірі двері

Це холодний колір, у нього є різні відтінки: брудно-сірі, темно-сірі, димчасті. Такий колір хороший для теплих кімнат, вікна яких дивляться на південну або східну сторони.

Сірі двері сумісні з обробкою підлоги в бежевій гамі: молочною, бежево-молочною, кремовою. Підходить така композиція для інтер’єру в стилі класики і в сучасному варіанті хайтек.

Який колір дверей підійде до сірого ламінату?

Сірий ламінат додає інтер’єру елегантності. При всій удаваній нейтральності та універсальності, сірий поєднується з іншими кольорами не просто.

Підлога в сірих тонах гармонійно виглядає з темним або білим кольором дверей.
Поєднання сірих кольорів підлоги і бежевих гам міжкімнатних дверей додає комфорту. Таке поєднання допустимо в класичних і сучасних дизайнах.

Коричневі двері

Багаті різноманітністю тонів і півтонів: починаючи зі світлих відтінків коричневого, закінчуючи темно-шоколадними. Для дверей в такому колірному рішенні добре підходить ламіноване покриття, що має той же коричневий колір, але відрізняється на один або два тони.

Важливо правильно підібрати дверну лиштву, частіше її оформляють у колір дверного полотна. Але можливі й інші варіанти.

У такому поєднанні колірних рішень відмінно виглядають меблі схожого кольору, але на один або два тони світліше. Коричневий чудово підходить до стилю прованс.

Двері кольору венге

Колір венге – його популярність висока і продовжує зростати. Назва кольору походить від імені африканського дерева. Цей колір має різні відтінки, всі вони темні, до чорного. Під темні двері венге добре підійде колір ламінату трохи світліших відтінків. Прекрасно вписуються такі двері в напрямок стилю хайтек.

Якщо ви вирішили робити підлогу з ламінату темного кольору, бажано і в виборі дверей зупинитися на такому ж кольорі. Темна підлога не любить контрастів в оформленні.

Двері кольору горіха відмінно вписуються в інтер’єри офісних приміщень. Темні відтінки горіха відмінно поєднуються з ламінованим полотном, що має такий же колір, але більш світлих відтінків.

Прекрасно поєднуються двері лінійки «горіх» з кольором ламінату «бук», світлих відтінків «дуба», утворюючи контрастну, але ніжну композицію. Такі двері вписуються з легкістю в інтер’єрні напрямки кантрі і прованс.

У квартирі органічно виглядають в інтер’єрі горіхових відтінків двері, прикрашені вставними геометричними фігурами з матового скла. Іноді їх прикрашає красива фурнітура під золото. Інтер’єр кімнати від цього тільки виграє і отримує яскраву родзинку.

Поєднання кольорів в інтер’єрі

При оформленні приміщення потрібно дотримуватися принципу триєдності, що дозволяє присутність не більше трьох основних кольорів в інтер’єрі даного приміщення. Домінувати повинен один колір, який ми вибираємо на свій смак. Це може бути, наприклад, колір підлогового матеріалу. Другим головним кольором, який повинен гармоніювати з інтер’єром, є колір міжкімнатних дверей.

Третім головним кольором можуть бути оформлені стіни. Всі інші елементи інтер’єру: світильники, статуетки, вази, рамки картин або фотографій – повинні підходити до вже створеного стилю.

Якщо в кількох кімнатах в квартирі настелені різні види ламінованого покриття, то виникає питання: як підібрати двері під таке розмаїття ламінату? Слід підшукати таке колірне рішення для дверних полотен, яке буде універсальним, підійде до кожного з матеріалів.

Це може бути нейтральний тип кольору світлої деревини, слонової кістки або золотистий відтінок, наприклад, вільха. Можливий вихід з положення іншого плану: підібрати порожки такого відтінку, який поєднується з різнобарв’ям підлог в кімнатах, об’єднує їх в єдину композицію.

Як і чим можна компенсувати невірний вибір кольору дверного полотна?

Це зможуть зробити вдало підібрані меблі. Їх забарвлення підбирається світліше міжкімнатних дверей на два або три тони.

Якщо кімната обставлена ​​темними меблями, то створену від такої кількості темного тяжкість інтер’єру здатні усунути двері зі вставками зі скла.
Якщо навпаки, в кімнаті розставлено світлі меблі, то з ними будуть гармоніювати двері в світлій гаммі.

Дуже важливо використовувати в інтер’єрі декоративні елементи, такі як картини, композиції з квітів, подушки, сувеніри. Вони здатні зробити інтер’єр більш легким, надати йому оригінальність.

Поєднання дверей і ламінату – рекомендації дизайнерів по кольору

Не можна однозначно сказати, що один колір хороший, а інший поганий. Все має сенс в контексті кожного приміщення і особисто ваших уподобань. Однак є базові рекомендації, які ми розглянемо нижче.

 • Можливо візуально збільшити простір приміщення, підібравши поєднання ламінату і дверей в однаковій тональності. Поєднання контрастних кольорів має зворотний ефект і підходить такий прийом для просторих приміщень.
 • Вибираючи забарвлення теплих тонів для міжкімнатних дверей, доречним буде вибрати і підлогове покриття в такій же теплій гамі. Приклади теплих відтінків: бурштин, абрикос, натуральна деревина.
 • При холодних тонах дверних полотен: варіації синьої гами, світло-блакитний, бірюзовий – ламінована підлога повинна мати схожі холодні відтінки.
 • Якісний недешевий ламінат нейтральних кольорів – універсальне рішення для дизайну приміщення. Термін служби його великий, за цей час буде виконано кілька косметичних ремонтів. З цієї причини не слід використовувати екзотичні кольори в інтер’єрі, так як вони ставлять рамки для будь-яких змін, їх важко буде виконати.
 • Важливий елемент інтер’єру – плінтус, сполучна ланка між підлогою і дверними отворами. Його можна підібрати в колір, який має дверне полотно, або ж в колір ламінованої підлоги, але темніше підлоги на два або три тони. При правильному підборі плінтусів вийде гармонійна композиція дверей і підлоги, що прикрашає і облагороджує простір приміщення. Плінтус, що співпадає за кольором з дверним полотном, виглядає чудово, але з кольором підлоги в даному випадку повинен бути контраст. Вдалим є поєднання білого плінтуса зі світлими відтінками ламінованої підлоги і білим кольором дверної лиштви.
 • Лиштви, монтовані до дверної коробки, повинні по максимуму гармоніювати з відтінком ламінованої підлоги. Підбирають їх до кольору порога і плінтусів, рідше – під меблі.
 • Часто в одному приміщенні присутні кілька дверей. Їх можна приховати, пофарбувавши в колір стіни, тоді вони не будуть різко виділятися. Це буде правильне поєднання. А якщо ці двері розсувні, то їх легко зробити «невидимками», розширюючи простір приміщення. Виглядає це оригінально.
 • При виборі дверей слід звертати увагу і на їх колірне рішення, і на стиль їх виконання. Так, двері, виконані в стилі класики, не підходять для установки в приміщенні, де підлогове покриття стилю модерн, хоча за кольором вони поєднані. Підбір стилю краще довірити фахівцеві.
 • Цінителям інтер’єрних напрямків хайтек і техно рекомендується підібрати двері і підлоговий матеріал в контрастних чорних і білих тонах. Важливо, щоб колір стінових покриттів не зливався ні з тим, ні з іншим. На підлоговому покритті може бути присутнім принт у вигляді абстрактних зображень, контрастних колірних сполучень.

В даний час набирає хід тенденція відступу від існуючих звичних стандартних рішень. Інформації багато, представлена вона широко, слід правильно її застосувати, або вдатися до допомоги професіоналів.

Вибираючи поєднання дверей і ламінату, не слід приймати швидких рішень, краще все ретельно обміркувати, щоб не зробити помилок і надати своєму житлу гідний і естетичний вигляд. Побажаємо вам удачі!

Часті запитання і відповіді

Краще вибирати колір дверей і ламінату в тон чи в контраст?

Контраст – це сучасний тренд в дизайні інтер’єру. Така кімната виглядає яскравіше на фоні пастельних спокійних відтінків.

Коли підходить один тон для дверей і ламінату?

Вибирати ламінат і двері одного тону варто лише тоді, коли в приміщенні є інші контрастні елементи. Фахівці рекомендують обирати такий варіант для невеликих приміщень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *