Статті про ламінат

Плюси і мінуси ламінату

Ламінат – це підлогове покриття, що імітує паркет. Це також підлога зі своїми плюсами і мінусами. На відміну від природних покриттів він виготовлений не з деревини, а з пресованої під тиском при високих температурах HDF плити, на яку нанесений декоративний шар на полімерній основі, захищений зносостійкого плівкою. Зовні відрізнити ламінат від іншого підлогового покриття з натурального дерева, наприклад паркету, досить складно. Сьогодні виробництво цього покриття сильно розвинене, і текстура може імітувати не тільки всі сорти деревних порід, а й інші види матеріалів, наприклад, мармур, граніт, а також всілякі візерунки і навіть картини.

Конструкція ламінату

  • Верхній шар – захисне покриття з меламінових смол, що дає стійкість до механічних впливів і тривалих навантажень.
  • Декоративний шар – папір, спеціально оброблений, що імітує різні види натурального дерева або інші дизайнерські рішення.
  • Картон – просочений смолою крафт-папір (на нього приклеєний пластик з малюнком).
  • Основний шар – HDF плита (деревно-волокниста плита високої щільності). В основному виробниками використовуються вологостійкі HDF плити для перешкоди набухання панелей в замковому з’єднанні при попаданні вологи між швами.
  • Стабілізуючий шар призначений для стабілізації геометричних параметрів всієї плити.

Плюси ламінату

Виріб стійкий до стирання, навантажень і тиску. На ньому не залишаються вм’ятини та інші сліди від важких предметів, по ньому можна пересувати меблі з коліщатками, не боячись залишити подряпини або потертості.
Покриття відмінно переносить високі температури. Ламінат не вимагає повторних циклювань і поліровок, що властиво паркетній дошці, його досить протирати вологою ганчіркою.
Це екологічно чистий продукт. Він не містить отруйних хімічних речовин, які шкодять здоров’ю людини, не накопичує на собі бактерії і бруд, гіпоалергенний і з упевненістю може бути використаний в дитячих кімнатах.
Панелі легко монтуються. Можна укладати на підлоги з ПВХ, підлоги з підігрівом, з відкритим швом, дерев’яні підлоги, або лінолеум.
Довговічність матеріалу. При грамотному укладанні, ламінована підлога служить більше 10 років.
Оптимальні ціни на даний вид продукту. Вартість покриття в основному нижче вартості паркетної дошки.

Мінуси ламінату

Навантаження на поверхню. Варто враховувати, що ламінат ділиться на кілька класів допустимого на нього навантаження. Експлуатаційні якості цього покриття 31-го класу підходять для укладання в кімнатах з малою прохідністю. Цей низький рівень навантаження допускається укладати в спальні, коморі або кабінеті. 32 – середній рівень навантаження, для укладання в дитячій кімнаті або вітальні. 33 – високий рівень навантаження, витримає випробування в передпокої, їдальні або кухні. Зниження вартості і терміну служби на цей продукт залежить від зменшення класу міцності. Звертаємо увагу, що найкраще купувати таке підлогове покриття з запасом міцності для впевненості в збільшенні терміну його служби.
Вимоги до поверхні, на яку буде покладено підлогу. Шар повинен бути сухим і міцним і грамотно підготовлений, неприпустима наявність перепадів поверхні більше 3 мм на 1 м2. При укладанні ламінату на лінолеум або дерев’яну підлогу дотримуватися всіх встановлених правил досить складно. Для того щоб в подальшому виключити скрип підлоги при ходьбі, необхідно розібрати дерев’яні дошки від старого підлогового покриття.
Боязнь вологи. Через надмірне потрапляння вологи між стиками панелей ламінат може розкришитися або розтріскатися. Тому при укладанні бажано обробити місця з’єднань водозахисним розчином. Для укладання на кухні це не найкращий варіант для вибору, але якщо Ви все-таки мрієте саме про нього, то вибирайте спеціальний варіант з композитного каменю. Він підходить для більш вологих приміщень.
Пузиріння і здуття ламінату. Проблема може виникнути при порушенні технології укладання підлогового покриття “плаваючим” методом.
Скрип покриття. Такий результат вірогідний при настилі на нерівну поверхню або на старе дерев’яне покриття. Для шумоізоляції можна скористатися корковим покриттям товщиною 2-4 мм, як підстилаючих шаром.
Економія. Заощадити вийде тільки на дешевому і неякісному ламінаті. Якщо ж Ви надасте перевагу покриттю більш високого класу, то ціна його буде рівнятись з вартістю паркетної дошки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *