Статті про ламінат

Основні переваги ламінату

Ламінат вважається молодим покриттям підлоги, його почали випускати близько 40 років тому. За останні роки цей матеріал набув широкої популярності в будівельній галузі, на що вплинули його непогані показники зносостійкості, прийнятна вартість і оригінальний зовнішній вигляд. Будь-який покупець може вибрати один з безлічі колірних відтінків ламінованого покриття, даний матеріал може бути світло-коричневим, чорним, білим, бежевим, червоним і т.д.

Сам по собі ламінат – це панель, яка виготовляється з ДВП і паперу. На поверхню паперу наноситься текстура, в результаті чого матеріал стає імітацією паркетної дошки. Зверху текстури наноситься спеціальна смола, яка захищає ламінат від забруднень, ультрафіолету і механічних пошкоджень. На нижню сторону даного матеріалу наносять спеціальну плівку, що відповідає за збереження форми підлогового покриття.

Основні переваги ламінату

Дане підлогове покриття за зовнішнім виглядом практично нічим не відрізняється від паркетної дошки, яка виготовлена ​​з натуральних порід дерева. Сучасні технології дозволяють нанести на поверхню ламінату практично будь-яку текстуру (дуб, клен, ясен і навіть мармур).

Ось основні переваги, якими володіє ламінат:

 1. Стійко переносить зовнішні впливи (механічні і ультрафіолетові). Навіть під дуже великими навантаженнями (важка шафа або ліжко) на поверхні ламінату не залишаються вм’ятини. Також ви можете пересувати меблі на коліщатках і не боятися, що на підлозі залишаться подряпини.
 2. Вартує він значно дешевше, ніж паркетне покриття для підлоги.
 3. Ламінат відрізняється красивим і природним зовнішнім виглядом.
 4. Дане підлогове покриття відрізняється довговічністю, при правильному монтажі воно повинно прослужити як мінімум десять років.
 5. Ламінат виготовляють з речовин, які не приносять абсолютно ніякої шкоди для здоров’я людини. У ньому не скупчуються шкідливі бактерії і бруд, отже, він може бути використаний навіть в дитячій кімнаті.
 6. Його дуже легко укладати, на відміну від масивної або паркетної дошки.
 7. Даний матеріал не потребує додаткового догляду, щоб він залишався чистим і доглянутим, досить проводити регулярне вологе прибирання.

Основним недоліком даного виду підлогового покриття є боязнь вологи. Отже, після установки ламінату рекомендується обробити його спеціальним вологозахисним розчином.

Основні характеристики ламінату

Останнім часом ламіновані покриття почали розділяти на шість основних класів, які мають різне призначення і ступінь навантаження.

Класифікація ламінату у відповідності з європейськими нормами:

 • 31 клас призначений для житлових і комерційних приміщень з невеликим навантаженням (наприклад, спальня, комора, переговорна, невеликий кабінет і т.д.) і, як правило, має не дуже великий термін служби (до 15 років);
 • 32 клас вважається найпоширенішим в нашій країні, він здатний витримати помірні навантаження. Його найчастіше укладають в житлових кімнатах (дитяча, вітальня, передпокій і т.д.) або в комерційних приміщеннях із середнім навантаженням (офіс, гардероб і т.д.).
 • 33 клас має найвищі характеристики зносостійкості і найчастіше використовується в приміщеннях з високою прохідністю (кафе, ресторани, торгові центри і т.д.). Найчастіше дане підлогове покриття встановлюють і в житлових приміщеннях.

Також існують 21, 22 і 23 класи ламінату (вони призначені для житлових приміщень), але в нас вони практично не використовуються.

Щоб вибрати якісний ламінат з тривалим терміном служби, необхідно звертати увагу не тільки на клас, а й на терміни гарантії, які надає той чи інший виробник.

Ламінат My Floor Residence Дуб макро сірий ML1011

Наприклад, термін служби ламінованого покриття 32-го класу від французького або норвезького виробників становить 20-25 років, а підлогове покриття того ж класу від вітчизняного виробника має гарантію всього на 15 років. Це говорить про те, що ламінат відповідає лише мінімальним вимогам 32-го класу.

Ламіноване покриття може також володіти такими додатковими функціями:

 • Вологостійкість. Найчастіше виробники обробляють ламіновану підлогу спеціальним засобом, який дає додатковий захист покриттю від вологи. Також ви можете просочити його спеціальним захисним засобом самостійно.
 • Антибактеріальні властивості. Щоб в панелях ДВП не накопичувався грибок та інші інфекції, в верхній шар додають іони срібла.
 • У більш дорогі вироби додають спеціальний компонент, який знімає статичну електрику з людини.

Підводячи підсумки, ламінат – це відмінне рішення для оформлення житлових і комерційних приміщень, він ефектно виглядає в інтер’єрі і має великий термін служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *