Статті про ламінат

На що стелити ламінат – матеріали і поради

Ламінат дуже часто використовується в якості фінішного покриття підлог, так як це і величезна кількість текстур, і досить швидкий монтажний процес. Але на етапі покупки необхідних матеріалів нерідко постає питання, на що стелити ламінат, чи потрібна підкладка або можна обійтися без неї, скоротивши витрати?

Зміст

  1. Що таке підкладка під ламінат і її призначення
  2. На що стелити ламінат – різновиди матеріалів
  3. Підсумок

Що таке підкладка під ламінат і її призначення

Підкладка – це матеріал, який зустрічається у вигляді штучних листів, рулонів або гармошки і він обов’язковий для укладання між чорновою підлогою і ламінатом, її наявність не тільки істотно збільшує термін служби планок ламінату в процесі експлуатації, а й робить його більш комфортним.

Важливо! Згідно з інструкціями від кожного виробника наявність підкладки є необхідністю при монтажі ламінованої підлоги, так як в іншому випадку вам ніхто не дасть гарантій на матеріал і нове покриття дуже скоро стане непридатним, втратить свій естетичний вигляд.

Призначення підкладки полягає в наступних функціях:

  • Компенсація механічних навантажень при ходьбі і від елементів меблів – пружність матеріалу не дозволяє сильно продавлювати планки ламінату, довше зберігає цілісність замків;
  • Додаткова звукоізоляція – при відсутності підкладки елементи обробки підлоги при експлуатації будуть скрипіти і при ходьбі заглиблюватися в основу, що істотно збільшить знос як замків, так і самого покриття;
  • Збільшення теплоізоляційних якостей – що є особливо-корисним в холодний період року;
  • За рахунок підкладки можна усунути невеликі нерівності основи.

На що стелити ламінат – різновиди матеріалів

На будівельних ринках багатий асортимент матеріалів, які відрізняються як за технічними характеристиками, так і, природно, за ціною. Ось перелік матеріалів, а також їх основні характеристики:

Пінополіетиленові – найпоширеніший і найдешевший варіант.

Пінополіетиленова підкладка під ламінатПри тому, що він має відмінні гідро- і пароізоляційні властивості, а також зовсім не цікавить різну живність у вигляді комах і гризунів, відносно швидко спресовується при експлуатації і дії навантажень, в результаті чого ламінат почне розходитися, можуть з’явитися тріщини.

Пробкові – відмінний варіант, за який доведеться добре заплатити. Прекрасна еластичність, пружність і довгий термін експлуатації (такої підкладки цілком вистачить на зміну декількох покриттів з ламінату) варто сказати, що витрати в даному випадку цілком виправдані, однак, така підкладка водопроникна, тому на основі, особливо якщо це бетонна, необхідно буде передбачити шар гідроізоляції.

Матеріал екологічно чистий, так як виготовляється з натуральної кори коркового дуба. Хороші показники звуко- і теплоізоляції. Всі ці характеристики і є причиною збільшення попиту на подібний матеріал.

Комбіновані пробкові – це може бути бітумно-корковий або гумово-корковий матеріал. Володіють всіма характеристиками пробкової підкладки, до того ж у них немає проблеми з вологістю, однак, і ціна в даному випадку буде також вище.

Пінополістиролові – підвищений показник тепло- і звукоізоляції, добре зберігає лінійні розміри і технічні характеристики.

Пінополістиролова підкладка під ламінатДуже добре підходить для приміщень з підвищеними навантаженнями і активною експлуатацією. Великим мінусом є те, що матеріал горить, тому при виборі даного варіанту до пожежної безпеки слід поставитися особливо ретельно.

Комплексні – ще один варіант для вирішення питання на що стелити ламінат. По суті є комплексом кількох шарів – щільний поліетилен, гранули пінополістиролу, пінополіетилен. За рахунок наявності гранул пінополістиролу має довший період експлуатації в порівнянні зі звичайним пінополістиролом. Має варіант забезпечення додаткової вентиляції приміщення, видаляючи вологу з основи через спеціальні технологічні зазори. Хороша гідроізоляція.

Хвойні – листовий матеріал, який отримано шляхом пресування натуральної хвої. Володіє значними звуко- і теплоізоляційними характеристиками, проте, по пружності і еластичності програє корковому варіанту. Недешевий варіант, однак, зовсім натуральний, а значить, екологічно-чистий.

Підсумок

Підкладка є необхідним елементом, який треба стелити під ламінат і це не той варіант на якому слід економити. Щоб вирішити, яку підкладку під ламінат вибрати, необхідно врахувати велику кількість факторів, таких як характеристики основи і самого приміщення. Зробити це слід коректно, адже це безпосередньо впливатиме як на термін експлуатації нової поверхні, так і на тривалість збереження естетичного виду ламінату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *