Статті про ламінат

Ламінат сьогодні: Ви не повірите своїм очам!

Ви хочете підлогу з листяних порід деревини, але не маєте бюджету? Будьте готові до чудового рішення: ламінат.

Ламінат сьогодні є основним продуктом у багатьох будинках. Сучасна ламінована підлога виглядає краще, працює краще і почувається під ногами краще, ніж будь-коли раніше.

Ламінат Premium Vintage PV1 Byzantine

Ламінат навіть зустрічається як тип підлоги преміум класу. І все це завдяки популярності та розвитку технологій виготовлення.

Зміст:

  1. Будова ламінату
  2. Історія ламінату
  3. Плюси
  4. Мінуси
  5. Підсумок

Основа та будова ламінованої підлоги

Ламінат – це синтетична багатошарова підлога із ламінованим шаром (звідси і назва). Ламінований шар здатен відтворювати вигляд твердих порід деревини та навіть кам’яних поверхонь.

Ламінат в розрізіПочнемо з різних шарів ламінату.

 1. Зносостійкий шар: це верхній шар ламінату, невидима поверхня, яка  допомагає захистити від подряпин та інших пошкоджень. Цей шар зазвичай виготовляється шляхом хімічної обробки оксидом алюмінію.
 2. Шар дизайну: Це поверхня, яка надає ламінату фактичний вигляд. Зображення або візерунок.
 3. Внутрішнє ядро: Це серце підлоги. Забезпечує глибину, структуру та стабільність фактичного покриття поверхні. Зазвичай він складається з деревної тріски або тирси, які подрібнюють у дуже дрібний порошок, потім покривають смолою та пресують у плоскі листи.
 4. Підкладка: Ця остання частина є вологозахисним шаром, який захищає підлогу від деформації.

Історія ламінованої підлоги

Ламінат почав свою діяльність на початку 1920-х років, коли вперше був розроблений процес ламінування. Спочатку він був недостатньо міцним для підлоги, тому його використовували для прилавків. Але інновації у виробничому процесі допомогли вдосконалити готовий продукт та зробили його довговічним.

Сьогоднішній ламінатПерший ламінат був винайдений шведською компанією Perstop у 1977 році. А потім у 1984 році вони почали продавати його в Європі під назвою «Pergo», яку ми всі знаємо.

Упродовж 1996 і 1997 років ламіновану підлогу з безклеєвим методом монтажу також винайшли дві окремі компанії в Європі (шведська компанія Väling Aluminium та бельгійська компанія Unilin). Сьогодні, після багатьох юридичних питань між компаніями, майже всі ламіновані підлоги цього типу продаються однією з двох корпорацій або навіть їх комбінацією. Väling Innovation називає їх Alloc та Fiboloc, а Unilin – Quick-Step Flooring, назва, яку ми часто чуємо.

Плюси ламінату

Якщо говорити про переваги ламінату як будівельного матеріалу, справедливим є майже все, що ви читали чи чули про ламінат. Насправді було б важко знайти матеріал для підлоги з міцнішою поверхнею, ніж ламінат. Ось перелік переваг, які ви отримаєте, якщо встановите ламіновану підлогу у своєму будинку.

Міцний

Ламінована підлога дуже міцна, більше, ніж деревина твердих порід, що робить її одночасно і домашньою, і сімейною, і чудовим варіантом для приміщень з великою прохідністю. На додаток до цієї переваги, він також може витримувати вплив сонячного світла протягом тривалого періоду часу і не вицвітати. Так що слово “довговічний” тут виправдане.

Простіше чистити

Потрібна ще одна причина, щоб полюбити ламінат? Добре, оскільки у нас є така – його легко чистити! Для обслуговування немає спеціальних інструкцій або матеріалів. Пил і розливи легко усунути за допомогою пилососа, віника або злегка зволоженої швабри. Завдяки цьому простому обслуговуванню ви отримаєте красиву підлогу на довгі роки.

Зовнішній вигляд

Раніше було легко сказати, що ламінат – це штучне дерево. Але сьогодні, з технологічними досягненнями, важко визначити різницю між ламінатом та листяними породами. Це робить його чудовим варіантом для тих, хто хоче бачити (і навіть відчувати) тверду деревину та інші природні матеріали (навіть камінь), але без важкого та нудного укладання.

Ламінат Camsan Serenza Sonora 12 мм

Це дешевше деревини

Ламінат сьогодні може виглядати і бути на дотик як справжнє дерево, але без високої ціни. Це робить ламіновану підлогу ідеальним рішенням для великих площ.

Проста установка

Ще однією перевагою ламінованої підлоги є те, що це майже найпростіший серед всіх типів підлоги. Це пов’язано з тим, що ламінат являє собою плаваючу підлогу, тобто його не потрібно прибивати цвяхами, скріплювати або клеїти. Інша причина, через яку ламінат настільки простий у монтажі, пов’язана з тим, як дошки кріпляться між собою.

Хоча ламінат чудово підходить для проекту «зроби сам», звичайно, краще перестрахуватись і витратити кілька зайвих гривень на майстра, щоб встановити його правильно.

Мінуси ламінату

І як у будь-якого матеріалу, тут є деякі недоліки. Але не хвилюйтеся, їх не так багато.

Пошкодження вологою

По суті, ламінована підлога виготовлена ​​з композитного матеріалу, який називається ДВП високої щільності (HDF) і який більш схильний до пошкодження водою, ніж натуральна деревина. Після потрапляння безпосередньо на HDF води, він розпадається і розширюється. Ламінат доведеться замінити. Це обмежує зони, де можна встановити ламінат, виключаючи такі місця, де регулярне перебування підлоги у воді є звичним явищем.

Глянцевий верхній шар ламінату робить його стійким до розливів, але не рекомендується застосовувати для вологих приміщень, таких як ванні кімнати. Якщо вода стоїть на підлозі і може просочитися між дошками, це може призвести до набухання підлоги і відшарування.

Неможливо реставрувати

Дерев’яну підлогу можна багато разів циклювати, щоб вона виглядала свіжою та новою. Ламінат – навпаки. На жаль, оскільки він має серцевину ДВП і тонкий шар з виглядом дерева (або каменю) зверху, у вас немає можливості його циклювати. Оскільки як тільки цей тонкий шар зношується, доведеться замінити всю підлогу.

Підсумок

Факти вказують на те, що ламінат сьогодні продовжує зростати в популярності – він довговічний, легкий в догляді, має справжню естетику твердих порід деревини, сучасний дизайн і кольори, не надто дорогий та зручний для швидкого укладання.

Яка товщина ламінату ?

Найбільш поширений ламінат товщиною 8 – 10 – 12 мм.

Що стелити під ламінат?

Навіть під якісний ламінат товщиною 12 мм і більше рекомендовано стелити спеціальну підкладку.

Що таке фаска ламінату

Фаска являє собою скіс з 2-х або з 4-х сторін дошки. Візуально ще більше наближує вигляд ламінованої підлоги до справжнього дерева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *