Статті про ламінат

Ламінат і ваше здоров’я. Безпека для здоров’я людини

Від виду підлогового покриття залежить багато чого, наприклад, як швидко доведеться робити капітальний ремонт, або, як позначиться підлогове покриття на ваше здоров’я і здоров’я близьких вам людей.

Поговоримо про ламінат

Ламінат виробляють з деревинно-стружкових плит методом сухого пресування під високим тиском. Тобто ламінат – це не дерев’яна дошка для підлоги і не паркетна планка, це окремий вид підлогових покриттів поряд з ковроліном, плиткою і лінулеумом.

Виробники ламінату, особливо європейські, навіть ті у яких заводи розташовані в Китаї, прагнуть зробити свою продукцію безпечною для людини. І багато з них домоглися в цьому великих успіхів. Можна з упевненістю говорити, що, наприклад, ламінат Floorwood, Classen, Balterio, Kronoflooring або Tarkett – безпечні для здоров’я покриття для підлоги.

Від чого залежить безпека ламінату?

1. Від складу панелі. Ламінат виробляють з відходів деревообробної промисловості “сухим способом”, тобто з подрібненого дерева, а дерево саме по собі є екологічно чистим матеріалом.
2. Поверхня панелі покривається меламіновою і, рідше, акриловою смолами, тобто самим “ламінатом”. Оздоблювальні матеріали на основі цих смол дуже часто використовуються при ремонті і обробці, так як вони нешкідливі і безпечні.
Меламін – безбарвна речовина, з якої виготовляють меламінові смоли. Сам по собі меламін інертний і не має в’язкості. Виробництво меламінових смол йде шляхом змішування меламіну з формальдегідним компонентом. Загущення смоли меламіну йде за рахунок додавання в розчин солей амонію. Під час покриття панелі меламінів смолами йде дуже сильне виділення формальдегідних парів. Формальдегід – це отрута. Не можна використовувати ламінат відразу після виробництва. Ламінована підлога повинна пролежати хоча б місяць на провітрюваних складах, щоб рівень виділення формальдегіду прийшов в норму. При горінні ламінат починає виділяти формальдегід, тому під час пожежі необхідно зробити захисну пов’язку на ніс і рот і в найкоротші терміни покинути палаюче приміщення і, звичайно, в першу чергу, вивести дітей.

Купуйте ламінат тільки у перевірених постачальників. Ми несемо відповідальність за свою продукцію, і гарантуємо, що проданий нами ламінат безпечний для здоров’я!

При покупці оздоблювальних матеріалів бажано порівнювати показники на упаковці продукту на відповідність європейським класифікатором безпеки, безпечним вважаються класи виділення формальдегіду Е1 і Е0.

Для класу Е1 вміст формальдегіду не повинен перевищувати 10 мг на 100 г сухого деревного матеріалу. Крім класу Е1 існує клас Е2 – 10-20 мг, а також Е3 – 30-60 мг на 100 г сухого деревного матеріалу.

3. Декоративний малюнок (який відповідає за колір ламінату і його кінцевий декор) виготовляють на паперовій основі з використанням промислових барвників. Тому можна стверджувати, що шар з декоративним малюнком також є безпечним для здоров’я.

4. Вологостійке просочення і антисептики. Просочення панелі проводиться в період пресування. Для просочення також використовуються смоли на основі формальдегідних складів. Такі просочення роблять панель вологостійкою і надають їй антисептичні властивості. Також існує 100% водостійкий ламінат SPC (композитний камінь), без формальдегіду.

5. Підкладка під ламінат. Вона не належить до ламінату, але її необхідно використовувати в момент укладання, щоб поліпшити пароізоляцію і згладити дрібні нерівності підлоги. Найчастіше використовують ПВХ підкладку. Рідше підкладку із спресованої пробки. До коркової підкладки застосовуються такі ж вимоги, як і до ламінату, пробкова підкладка повинна відповідати класам безпеки Е1 або Е0. ПВХ підкладка виготовляється в Україні.
Плити з екструзійного пінополістиролу 35 з пожежно-технічними характеристиками відносяться до матеріалів слабогорючих, вогнестійких , що не поширюють полум’я по поверхні, помірнозаймисті, з високою димоутворювальною здатністю. Екструзійний пінополістирол, так само як і деревина, при горінні виділяє практично тільки два види газів (СО – чадний газ, СO2 – вуглекислий газ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *