Статті про ламінат

Глянцевий ламінат чи матовий? Який кращий

Щоб розібратись, який ламінат кращий: глянцевий чи матовий, розглянемо їх плюси і мінуси. Глянцевий ламінат по праву вважається одним накрасивіших і довговічніших підлогових покриттів для облаштування підлоги  в сучасних дизайнерських стилях. Матовий варіант такого покриття ідеально поєднується з класичними інтер’єрами, а також з успіхом використовується в офісних центрах або інших об’єктах комерційного призначення. Тому, вибираючи один із зазначених вище варіантів, слід враховувати стилістичне оформлення і функціональне призначення приміщення.

Особливості та відмінності

Конструктивно, глянцевий і матовий ламінований паркет практично нічим не відрізняються. Однак існує ряд особливостей, які слід враховувати при виборі того чи іншого варіанту. Розглянемо найважливіші з них.

Верхня сторона глянцевого ламінату виконана з використанням спеціального акрилового складу, який має високий рівень міцності. Однак, незважаючи на відмінні показники зносостійкості, на поверхні зазначеного покриття можуть виникати подряпини і потертості, що псує привабливий зовнішній вигляд матеріалу. Це слід враховувати, якщо в приміщенні, що облаштовується передбачається велика прохідність людей або будуть використовуватися меблі на коліщатках. Тому зазначений варіант покриття стане ідеальним вибором для житлових приміщень. Він зробить кімнату більш світлою і яскравою, дозволяючи візуально збільшити її обсяг.

Незважаючи на відмінні показники вологостійкості, глянцевий ламінат стає слизьким при попаданні на нього води, оскільки його поверхня ідеально гладка і не має протиковзкого ефекту. Таким чином, його не слід укладати в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

В процесі догляду за глянцевим покриттям слід використовувати миючі засоби, рекомендовані заводом-виробником. Це істотно збільшить термін його служби і надовго збереже первинний зовнішній вигляд. Застосування абразивних і агресивних миючих засобів може привести до утворення подряпин і потертостей. Тому, вибираючи глянцевий ламінат, слід враховувати ряд таких особливостей:

  • укладаючи його, ви зможете візуально збільшити розмір приміщення;
  • при монтажі необхідно забезпечити підлозі ідеально рівну і гладку поверхню;
  • матеріал вимагає максимально делікатного поводження в процесі свого використання.

Матовий ламінат є найбільш поширеним варіантом для облаштування підлог в об’єктах громадського та комерційного призначення. Це обумовлено високим рівнем міцності верхнього захисного шару, який неймовірно стійкий до підвищеного фізичного впливу. Також його поверхня може мати рельєфний вид, максимально точно імітує структуру природного дерева.

Завдяки унікальному водовідштовхувальному просоченню, окремі модифікації зазначеного ламінату відмінно протистоять високому рівню вологості. Ця особливість робить можливим його використання в коридорах, холах офісних будівель і в інших громадських приміщеннях. Таке покриття повсюдно використовується в квартирах і приватних будинках завдяки своїй високій практичності і тривалому терміну експлуатації.

Серед основних переваг матового ламінату відзначимо наступні:

  • можливість ідеально точно повторити колір і структуру натурального дерева при більш низькій вартості в порівнянні з природними матеріалами (паркет, масивна дошка);
  • неперевершені показники зносостійкості захисного шару можуть відповідати вимогам 34 класу;
  • матеріал відмінно поєднується з будь-якими інтер’єрами, які можуть бути виконані в найрізноманітніших дизайнерських стилях.

Ви завжди можете підібрати і купити ламінат на сайті Doshka, включаючи його глянцеві і матові варіанти по найбільш привабливій вартості. Для цього достатньо оформити відповідну заявку або подзвонити за вказаними в розділі «Контакти» телефонами. Будемо раді бачити Вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *