Статті про ламінат

Для яких приміщень в будинку ламінат непридатний?

Щоб зрозуміти, в яких приміщеннях будинку можна, а в яких не можна класти ламінат, необхідно розібратися, що це за матеріал і якими властивостями він володіє.
Ламінат нагадує листковий пиріг, і у кожної фірми-виробника свій рецепт його «приготування», свої секрети. Але існують і загальні стандарти технології виготовлення ламінату. Самий нижній шар його зроблений з вологостійкого паперу, який надає конструкції жорсткості. Слідом йде шар ДВП (це деревні волокна, оброблені особливим чином). Високий ступінь стиснення волокон визначає їх міцність і щільність. Поверх ДВП кладеться папір з декоративним малюнком, який покривається шаром смоли з мінеральними частинками. Такий склад надає ламінату зносостійкості.

Останній шар – міцна ламінована плівка, яка і дала назву даному підлоговому покриттю. Плівка оберігає ламінат від стирання і подряпин, а також впливу ультрафіолету. А ось до вологи ламінат ставиться погано. Під впливом води він псується, розбухає і розшаровується. Тому в домашніх приміщеннях з високою вологістю ламінат краще не класти. Для ванної та туалету, кухні, сауни або лазні він не підходить. Незважаючи на це, ламінат знаходить досить широке застосування. Його можна класти в вітальні, спальні, дитячій, коридорі, підсобних приміщеннях. Головне, правильно підібрати клас покриття. Класи ламінату визначають специфіку його використання.

Ламінат 32-33 класів придатний для громадських приміщень з високим навантаженням на підлогові покриття. Крім цифр, клас ламінату позначається спеціальними інтуїтивно зрозумілими символами. На них зображені чоловічки – чим більше таких чоловічків на піктограмі, тим вище навантаження, яке витримує ламінат.

Отже, ламінат в будинку не слід класти в санвузлі, кухні та на балконі (якщо балкон не утеплений і схильний до різкого перепаду температур, або якщо це не ламінат з композитного каменю). Слід пам’ятати, що ламінат менш довговічний, ніж паркет або паркетна дошка, і важко піддається реставрації. Зате цей матеріал дешевше і володіє великою різноманітністю дизайну і кольорів. Це і визначило його популярність на ринку підлогових покриттів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *