Статті про ламінат

Чому скрипить ламінат? Кращі варіанти усунення скрипу

Ламінат почав скрипіти – поширена проблема, з якою стикаються багато власників квартир. Щоб усунути скрип потрібно в першу чергу розібратися в його причинах.

Зміст

Чому скрипить ламінат?

Якщо скрипить ламінат, шукайте причину в одному або відразу декількох чинниках:

 • куплений неякісний ламінат з непридатними замками і кривою геометрією;
 • порушені кліматичні умови використання;
 • не дотримана технологія укладання;
 • не виконане вирівнювання основи;
 • не залишені технічні зазори;
 • використана занадто товста підкладка;
 • неправильно проводилася очистка від пилу, сміття при монтажі;
 • відбуваються перепади температури, вологості.

Як усунути скрип без розбору ламінату?

Чому скрипить ламінат, як виправити цю проблему без демонтажу? Якщо причина криється не в серйозних порушеннях технології укладання, можливо вам допоможуть більш прості швидкі способи.

 • Парафінова свічка. Розтопіть її, налийте віск в тих місцях, звідки чути звук. Якщо між швів утворилися щілини, свічка може стати герметиком. Обробка за допомогою м’якого шпателя закриє їх і захистить від попадання води, сміття.
 • Монтажна піна. Допоможе при прогині ламелей. Одягніть насадку, струсіть балон, залийте піну під дошки в місці де скрипить. Дочекайтеся повного висихання, видаліть залишки з поверхні спеціальним розчином. Цей спосіб досить простий, але не дуже ефективний – все буде в порядку, поки піна не просяде. А станеться це дуже швидко.
 • Клей ПВА. Використовується в якості замінника піни. Просверліть отвір 0,5 мм (один або декілька) в місці неприємного звуку, видаліть сміття, за допомогою шприца залийте клей в отвір. До повного висихання не ставайте на це місце, – має перестати скрипіти.

Кращі способи усунення скрипу

Якщо корінь зла криється в матеріалах поганої якості або порушеною технології укладання, швидше за все підлогу доведеться розбирати і класти заново. Але не поспішайте з цим рішенням!

Демонтаж – не єдиний спосіб усунення скрипу ламінату. Розуміння причини неприємних звуків в подальшому допоможе визначити найбільш простий невитратний варіант позбавлення скрипучості.

Позбавляємося від скрипу через нерівну підлогу

Неякісна підготовка основи призведе до одного результату: скрипить ламінат. Будь-які ямки або опуклості проявляються при ходьбі, псують геометрію ламінату.

На жаль, щоб виправити нерівну основу, доведеться розібрати підлогу. Наскільки – залежить від масштабу проблеми.

Якщо скрипить ламінат в одному місці, розберіть його, зацементуйте западину або зішліфуйте бугор, дайте просохнути, поставте дошки на місце.

Якщо звук по всій підлозі, необхідно демонтувати підлогове покриття, вирівнювати – найкраще використовувати наливний спосіб, стелити підкладку, укладати планки по новій.

Важливо: Похилені ламелі не можна повертати на місце, вони вимагають заміни на нові.

Що робити, коли ламінат скрипить через температурні зазори?

Коли скрипить ламінат не постійно, а зі зміною температури або вологості кімнати – зніміть плінтуси і перевірте стан технічних зазорів.

Ламіновані дошки мають тенденцію до розширення / звуження при кліматичних коливаннях. Якщо під час укладання ламінату не залишити відстань між покриттям і стіною або залишити недостатньо, при розширенні планки швидко упрутся в стіну. Поверхня починає скрипіти, підніматись в окремих місцях.

Переймаючись питанням чому скрипить ламінат, насамперед перевірте кліматичний зазор біля стін і труб на відповідність нормам:

 • правильний зазор для більшості приміщень – 1 см;
 • відстань від дошки до труби – 1,5 см;
 • проміжок між підлогою та стінами у вологих, а також великих кімнатах – 1,5 см.

Якщо це є причиною скрипу ламінату, рішення не потребують демонтажу. Майстри радять усувати цю проблему за допомогою підрізання дощок на необхідну ширину по периметру кімнати. На великих відстанях допоможе болгарка, лобзик – відпилюйте акуратно, щоб не пошкодити стіну і підлогу. А навколо труб відрізайте ламінат гострим ножем.

Як усунути скрип замків ламінату

Напруга в замках – ще одна причина скрипіння. Якщо проблема в них, то неприємний звук з’явиться практично відразу після укладання. Це відбувається через те, что підлогове покриття підлаштовується під поверхню основи, прохідність, клімат приміщення.

Коли підлога вляжеться, прийме остаточну форму, скрипіти перестане сама собою. Як правило, на це йде до 3 місяців. Якщо цього не відбулося – насамперед перевірте наявність, розмір кліматичних зазорів, дотримуючись інструкції з попереднього пункту.

Як видалити скрип ламінату через сміття, що залишилося?

Якщо ламінат скрипить при ходьбі, причиною може бути пісок та інше дрібне сміття. Пил не виникає сам по собі, а залишається після укладання на швидку руку – без ретельного прибирання до, під час, після монтажу.

На те, що пісок потрапив в замки ламінатної підлоги, вам вкаже гучний хрускіт. Не затягуйте з ремонтом покриття: дрібні смітинки можуть привести не тільки до сторонніх звуків, але і псування замкових з’єднань.

Як правило, прибрати скрип ламінату без розбирання тут не вийде – ламелі доведеться зняти, підкладку прибрати, основу очистити від сміття, покласти ламелі назад. Щоб не заплутатися при повторній установці – пронумеруйте кожну деталь перед розбиранням.

Обсипання стяжки також може привести до накопичення бруду і скрипу ламінату. Для виправлення допущеної помилки покриття розбирають до місця де скрипить, заливають цементом, рівняють, добре просушують, грунтують. Якщо ви не впевнені що впораєтеся – викличте майстра по маяковій стяжці.

Приступайте до укладання після повного висихання. Перед початком ретельно очистіть основу, а під час – проходьте пилососом кожну смугу.

Як виправити скрипучий ламінат, якщо підкладка виявилася занадто м’якою?

Підкладка – найважливіший шар готової підлоги. Вона згладжує невеликі нерівності, захищає ламіновану підлогу від води і вологи, звуко-, теплоізолююча. Але більше не означає краще. Не варто намагатися вирішити недоліки стяжки потовщеною підкладкою. Занадто товста підкладка осяде, ламінат на ній почне прогинатися, його замки вийдуть з ладу, неодмінно почне скрипіти.

Оптимальна товщина залежить від багатьох факторів. У тому числі типу ламінату, умов експлуатації і матеріалу підкладки. Найчастіше виробник вказує на упаковці з панелями найбільш підходящий варіант.

Залежність товщини від матеріалу:

 • пробкова – 2-4 мм;
 • хвойна – 4 мм;
 • спінена – 2-3 мм.

Залежність товщини від ламінату:

 • стандартні 8 мм панелі – 2-3 мм;
 • тонкі 6-7 мм – 2 мм;
 • товсті 9-11 мм – 3-5 мм.

Як усунути скрип ламінату через підкладку? Міняти! Буде потрібно провести повний демонтаж покриття, замінити стару підкладку на нову і повторно укласти ламелі.

Як уникнути скрипу?

Найвірніший варіант усунення скрипу ламінату – спочатку зробити все, щоб його уникнути. Для цього необхідно знати тонкощі укладання даного покриття і слідувати правилам.

 1. Не використовуйте ламінат відразу після покупки. Як і лінолеуму, йому необхідно відлежатися в кімнаті, де він буде постелений. Просто залиште дошки горизонтально на 24 години влітку і 48 годин взимку при кімнатній температурі. Коли вони приймуть остаточну форму, будуть готові до укладання.
 2. Купуйте ламінат високої якості. Економія на матеріалах може обернутися великою кількістю проблем: від скрипу і хрускоту, до деформування, здуття. Більш дорогий ламінат прослужить без нарікань набагато довше.
 3. Ретельно підготуйте основу. Наливна підлога або цементна стяжка повинна бути абсолютно рівною, гладкою, довговічною. Якщо поверхня буде обсипатися, ви обов’язково почуєте хрускіт під ногами. А нерівності і дефекти призведуть до провисання, роздування дощок.

Правильно вибирайте підкладку. Найбільш зносостійкий варіант – пробкова. Вона не прогнеться під вагою меблів навіть через кілька років, але не підходить для використання у вологих приміщеннях. Найвигідніша – спінена, але вона може деформуватися, стоншується. Екологічна – з кори хвойного дерева часто дуже товста, тому підійде тільки для ущільненого ламінату. Оптимальна товщина підкладки для використання в квартирі – 3 мм.

Ламінат BEYKOZ

Слідкуйте за чистотою. Очистіть приміщення перед укладанням підкладки і до початку монтажу панелей. На час установки тримайте під рукою пилосос, прибирайте пил якомога частіше. Якщо є можливість – робіть розпил в окремому приміщенні.
Залишайте температурні зазори. Ми вже згадували ідеальну відстань між стіною і дошками – 1 см. При високому рівні вологості і температури збільшуйте її на 5 мм.

Попередити виникнення проблеми набагато простіше, ніж позбутися від скрипу після укладання. Але якщо ви зіткнулися з проблемою сторонніх звуків – не затягуйте з рішенням. Час може тільки погіршити ситуацію, підвищити вартість виправлення помилок.

Питання – відповіді (FAQ)

Які основні причини скрипу ламінату?

Найчастіше ламінат скрипить через погану якість ламелей і замків, нерівну основу, занадто товсту підкладку.

Якщо скрипить новий ламінат відразу після монтажу?

Якісний ламінат зберігає напругу в замках деякий час, після чого ламелі займають оптимальне положення відносно геометрії приміщення. Якщо скрипіння не зникло, тоді проблема в інших причинах (якість, основа, підкладка, мусор і так далі).

Чи пошкодить скрипіння ламінат?

Скрип – це тертя. З часом таке тертя пошкодить ламінат. Особливо це стосується замків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *