Статті про ламінат

Чому ламінат – кращий підлоговий матеріал для спортзалу?

Ви – власник мережі спортивних клубів і цікавитесь, чи буде ламінат якісним підлоговим покриттям? Або ви просто хочете обладнати кімнату в будинку для занять спортом? Яка підлога підійде найкраще? Пропонуємо вам порівняти різні види підлогових матеріалів і переконатися в тому, що ламінат найкраще підходить для цих цілей.

Ламінат і ковролін

Часто в залах для занять йогою, пілатесом, стретчингом, степ-аеробікою та іншими видами фітнесу використовується ковролін. Наскільки це практично? Піт, волосся, пил буквально поглинається покриттям і з часом ви або відвідувачі будете вдихати все «накопичене» в ворсинках. Глибоку чистку ковроліну щодня по кілька разів проводити не вийде: потік занять і швидкий знос не виправдовують витрат на нього.

Інша справа – ламінат. Запахи не вбираються, а пил і ворсинки можна прибрати за допомогою пилососа (але не парового, який зашкодить дошкам). Можна використовувати водостійкий ламінат і проводити прибирання мікрофіброю. Вибирати краще матове покриття, глянсове буде більш слизьким.

Підсумок: ламінат більш практичний, ніж ковролін.

Ламінат і керамічна плитка

Завдяки можливості проводити часте прибирання іноді розглядають і керамічну плитку. Однак, в залі з обладнанням для тренувань це загрожує появою тріщин на поверхні, від яких можна позбутися лише замінивши повністю підлогу. Заміна 1-ї плитки буде кидатися в очі і можуть з’явитися нерівності. Холодна підлога для повільних занять йогою також не найкращий варіант.

Що стосується ламінату, 33 клас міцності здатний витримувати великі навантаження, в тому числі і падіння гантелей. У разі пошкодження підлоги, дошки легко можна замінити, важливо приділити увагу замкам і вибрати той, що дозволяє повторне розбирання, здатний витримувати великі навантаження. Детальніше про це ви можете прочитати в статті «Типи замків ламінату».

Підсумок: керамічна плитка явно програє ламінату.

Ламінат і паркет

Паркет легко піддається впливу води, а через нестачу вологості може «зсихатися». Пересувати важке обладнання на цьому покритті не рекомендується – дряпає поверхню. Крім того, виробники паркету рекомендують покривати підлогу лаком, щоб не з’являлися подряпини, але лак робить поверхню гладкою, а значить – збільшує шанс травмуватися вам або відвідувачам вашого клубу. Ламінат з матовою поверхнею не дозволить ковзати, стійкість до подряпин і ударів забезпечується завдяки 33 класу міцності.

Підсумок: ламінат зносостійкіший, ніж паркет.

Ламінат і лінолеум

Лінолеум не боїться частих контактів з водою, але використовувати його в залі, де техніка пересувається, не варто. Навіть, якщо це просто зал для степ-аеробіки: переміщення велотренажерів та іншого обладнання залишить чорні сліди на підлозі.

Ламінат володіє більшою стійкістю до таких переміщень. Звичайно, переміщеннями краще не зловживати, тому що з часом може порушиться верхній шар ламінату.

Підсумок: ламінат прослужить довше, ніж лінолеум за рахунок стійкості до стирання.

Вибираючи підлогове покриття для занять спортом, враховуйте всі нюанси і можливі наслідки для підлоги і для тих, хто буде займатися на ній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *